Фудбалери Тотенхема победили су на гостујућем терену Астон Вилу са 3:2, у утакмици 26. кола Премијер лиге.

Астон Вила је повела у деветом минуту аутоголом Тобија Алдервејрелда, а исти играч изједначио је у 27. минуту. Тотенхем је повео у другом минуту надокнаде времена првог полувремена. Хјун Мин Сон је прво промашио пенал, али је натрчао на одбијену лопту и затресао мрежу.

Бирмингемска екипа изједначила је у 53. минуту голом Бјорна Енгелса, а победу Тотенхему донео је Сон поготком у четвртом минуту надокнаде времена.

Тотенхем је остварио трећу узастопну победу у лиги, укупно 11. и пети је на табели са 40 бодова. Астон Вила је претрпела 15. пораз, на 17. месту има 25 бодова, бод више од претпоследњег Вотфорда.