Фудбалери Војводине победили су вечерас на свом терену Пролетер са 1:0, у утакмици 21. кола Супер лиге Србије, првог у пролећном делу шампионата.

Једини гол постигао је Никола Дринчић у 56. минуту.

Војводина је остварила 14. победу и попела се на друго место на табели са 45 бодова, бодом више од Партизана, који има утакмицу мање.

Пролетер је претрпео 11. пораз и заузима 12. место на табели са 20 бодова.

Фудбалери Мачве победили су Рад у Шапцу са 1:0, а једини гол постигао је Бранислав Марковић у 12. минуту.

Мачва је претпоследња на табели са 11 бодова, колико има и последњепласирани Рад.

Фудбалери Инђије и ТСЦ-а одиграли су данас нерешено 1:1, у првој утакмици пролећног дела Суперлиге Србије.

Михајло Бањац је у 54. минуту донео предност Инђији, а изједначио је Владимир Силађи десет минута касније.

ТСЦ је пети на табели домаћег шампионата са 37 бодова, док је Инђија на 14. позицији са 15 освојених бодова.

У наредном, 22. колу Супер лиге Србије, ТСЦ ће дочекати Партизан, док ће Инђија гостовати Пролетеру.

Младост је победила на свом терену екипу Вождовца са 2:1. Екипа из Лучана је повела у 39. минуту голом Владимира Радивојевића из једанаестерца, на 2:0 повисио је Елиомар Силва у 47. минуту, а коначан резултат поставио је Немања Вучић десет минута касније.

Екипа Младости уписала је осму победу у шампионату и девета је на табели са 28 бодова, док је Вождовац шести са 35 освојених бодова.

Фудбалери Напретка и Јавора одиграли су нерешено 1:1. Филип Павишић је у 60. минуту донео предност Јавору, а изједначење и бод Напретку донео је Ненад Гаврић поготком у 71. минуту.

Напредак је десети на табели Супер лиге са 25 бодова, док је Јавор на 11. месту са четири бода мање.