Фудбалери Интера славили су, после преокрета, у великом градском дербију против Милана са 4:2, а славље због победе почело је у свлачионици на стадиону “Ђузепе Меаца”. Атмосферу из просторије резервисане само за играче и стручни штаб јавно је поделио стрелац последњег гола на мечу Белгијанац Ромелу Лукаку.

Својим усхићењем на терену после гола у 93. минуту Лукаку је наставио да шири еуфорију и на друштвеним мрежама. Играч Интера је испод слике на којој љуби црно-плави дрес написао: У граду је нови краљ.

Милан је у овом драматичном дербију повео са 2:0, головима Ребића у 40, односно Ибрахимовића у 46. минуту. Међутим, по повратку са одмора Интер је преузео доминацију и четири пута тресао мрежу “росо-нера”: Брозовић је дао први гол у 51. Вецино за изједначење у 54. минуту, Де Врије у 70. за вођство и Лукаку за коначан резултат у 93. минуту.