Из болнице на клупу Болоње! Синиша Михајловић је предводио екипу у великој победи против Роме у Риму у утакмици 23. кола Серије А (3:2).

Болоња је повела голом Рикарда Орсолинија у 16. минуту. На 1:1 је аутоголом изједначио Стефано Денсвил, али је Болоња само четири минута касније стигла вратила предност голом Мусе Бароуа. Исти играч је у 51. минуту повисио на 3:1, а коначан резултат поставио је Хенрих Мхитарјан у 72. минуту.

- Када је Синиша на клупи то нам улије додатну енергију и самопоуздање, делује природније. Када је он у свлачионици или поред терена, разлика је видљива - поручио је Родриго Паласио.

Болоња је уписала девету победу у шампионату, трећу у низу, и сада је шеста на табели са 33 бода, док је Рома пета са 39. У наредном колу ће Синишини пулени дочекати Ђенову, док ће Рома гостовати Аталанти.