ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победом су почели други део припрема на Турској. Екипа новог тренера Дејана Станковића савладала је у Белеку пољску Арку из Гдиње коју предводи наш стручњак и некадашњи асистент селектора Радомира Антића на клупи Србије Александар Родић.

Београђани су одиграли изузетно занимљив меч са много преокрета, два промашена пенала са обе стране, али и сналажљивих реакција нападача српског и пољског тима. Дејан Станковић је на овој уакмици пробао скоро све играче које је повео на припреме у Турску, па су шансу добиле обе поставе Звезде које су играле по једно полувреме. У првом делу меча, Београђни су повели рано, голом Милоша Дегенека већ у 15. минуту. Бен је промашио сјајну прилику да дуплира вођство у 21. минуту и од тог тренутка, па до краја полувремена, Арка је имала више од игре.

Изједначење Зожена стигло је после корнера у 25. минуту, а Рогићев тим имао је и пенал у 45. минуту. Борјан је одбранио шут Налепа, а сви осим Милинског и Сераренса су изгледа били поспани, па је Арка на одмор отишла са предношћу.

У другом полувремену виђена је боља Звезда са новом поставом и била је то друга прича. Прво је дефанзивни везиста Арке Марко Вејиновић дао аутогол у 62. минуту, да би у 74. минуту Ричмонду Боаћију голман пољског тима одбранио пенал, али је Алекса Вукановић био најближи после одбитка и постигао коначних 3:2.

СТРЕЛЦИ: Дегенек у 15, Вејиновић (аутогол) у 62. и Вукановић у 74. минуту за Црвену звезду, а Збожен у 25. и Сераренс у 45. минуту за Арку. Стадион хотелског комплекса у Белеку. Судија: Оздемир (Турска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Дегенек, Милуновић, Родић - Вулић, Иванић, Бен, Гарсија - Крстовић, Павков. Играли су још: Васиљевић, Вукановић, Томане, Петровић, Николић, Бабић, Гобељић, Панков, Симић, Боаћи

АРКА ГДИЊА: Штеиборс - Збожен, Магома, Марић, Марчуњак - Млински, Налепа - Деја, Вејиновић, Јанковски - Сераренс.