Фудбалери Ајнтрахта победили су лидера немачког првенства Лајпциг 2:0, у 19. колу Бундеслиге. Стрелац је прво био Алмами Туре у 48. минуту, а потом и српски фудбалер Филип Костић голом у надокнади времена.

Ајтрахт је остварио седму победу и 10. је на табели са 24 бода.

Лајпциг је и даље први у Бундеслиги са 40 бодова, а сада има само два више од Борусије Менхенгладбах, која је са 3:1 била боља од Мајнца.

Прилику да се приближи Лајпцигу на бод имаће Бајерн Минхен, који тек треба да игра своју утакмицу 19. кола.

Падерборн више није последњи, пошто је победом над Фрајбургом са 2:0 престигао Фортуну на табели.

Херта је као гост са 2:1 победила Волфсбург, док је Унион са 2:0 савладао Аугсбург у Берлину. Домаће је у вођство довео некадашњи репрезентативац Србије Невен Суботић, који је у 47. минуту најавио тријумф домаћих.