Сјајне завршнице у ПЛ: Агуеро спасилац Ситија, Њукасл до бода са два гола у надокнади, реми Арсенала са десеторицом на Стамфорд бриџу

21. 01. 2020. у 22:27

Серхио Агуеро Фото: Танјуг/AP/Rui Vieira

Веома узбудљиво је било у утакмицама најјачег такмичења у Енглеској. Лејун у 94. и 96. минуту утишао "Гудисон парк"

Било је веома занимљиво у Премијер лиги вечерас. Велики број голова и доста узбуђења на стадионима.

Манчестер сити се поново мучио. На гостовању Шефилду, екипи која је најпријатније изненађење сезоне, су до три бода дошли голом Агуера у 73. минуту на асистенцију Де Брујнеа.

Могло је да буде другачије да је Габријел Жесус реализовао пенал у 36. минуту, Хендерсон је одбранио, а “грађани” су се жалили да је изашао превише ван линије пре шута. Домаћи тим је такође имао своје шансе, али их није искористио.

Сити је остао на другом месту са 51 бодом, али и два меча више од првопласираног Ливерпула који има 64 поена.

Прави шоу је виђен на “Гудисону”. Евертон је у 94. минуту имао два гола предности захваљујући головима Кина и Калверта-Луина. А, онда је на сцену ступио штопер Њукасла Лејун. Прво је “маказицама” у четвртом минут унадокнаде смањио заостатак, да би два минута касније у правом “карамболу” у петерцу успео да погоди и други пут, донесе бод “свракама” и изазове праву лудницу на трибинама (2:2).

Астон Вила је на полувремену имала гол заостатка пошто је Дини довео Вотфорд у вођство. Међутим, Луиз је у 68. изједначио, да би Конса у петом минуту надокнаде донео тријумф домаћину.

Без суспендованог Луке Миливојевића Кристал Палас је код куће изгубио од Саутемптона (0:2). Гости су и у овом мечу потврдили да подижу форму и све су даље од зоне испадања, пошто су славили три пута у последња четири меча.

Борнмут је победио Брајтон и дошао до битних бодова у борби за опстанак (3:1).

Очекивања је оправдао дерби дана. Челси и Арсенал су одиграли нерешено - 2:2. Додуше, домаћин ће имати за чиме да жали. Највише због тога што су имали предност играча више када је Луиз у 26. минуту добио директан црвени картон због фаула на Абрахаму, а Жоржињо то искористио и са пенала донео предност свом тиму.

А, онда је млади Мартинели у 63. минуту у соло-акцији и трку имао и мало среће када се Ридигер оклизнуо, па је матирао Аризабалагу. Аспиликуета је у 84. минуту вратио предност домаћину и деловало је да ће доћи до три бода. Међутим, није тако мислио и Бељерин који је три минута касније савршено шутирао искоса са ивице казненог простора и погодио "малу мрежу" Кепиног гола.