Ливерпул незадрживо граби ка толико чеканој титулу првака Енглеске. Изабраници Јиргена Клопа су у највећем острвском дербију на “Енфилду” савладали Манчестер јунајтед 2:0 (1:0) и тако првом пратиоцу Ситију побегли на 16 бодова више уз утакмицу мање.

Европски прваци су “давили” “ђаволе” скоро целим током меча. Повели су после прве праве прилике голом Ван Дајка, који је у 14. минуту био највиши у казненом простору гостију после корнера који је извео Александер Арнолд.

Тај гол као да је шокирао госте, који до краја полувремена нису успели да успоставе иницијативу, и само пуком срећом су на велики одмор отишли с голом заостатка, с обзиром да два поништена гола домаћих (оба оправдано, први због фаула над Де Хеом, други због офсајда) и сјајну прилику коју је у самој завршници првог дела игре пропустио Сане.

Одбрана Јунајтеда повијала се под налетима “редса” и у наставку меча. Само у првих 10 минута домаћи су пропустили неколико сјајних прилика (Хендерсон статива, Салах се спетљао иако је био усамљен на петерцу) да преломе меч, због чега су средином другог полувремена умало били кажњени, пошто су Фред и Марсијал пропустили најбоље прилике за госте на мечу.

Како се меч ближио крају домаћи су се више посветили одбрани свог гола и свесно су мало препустили иницијативу ривалу, који, ипак, није успео то да материјализује резултатски. У надокнади времена, која је трајала три минута, гости су из последње прилике вребали прилику да остану непоражени, кренули су сви у казнени простор Ливерпула на корнер, после којег је лопта завршила у рукама Алисона.

Сјани чувар мреже, је одмах ногом у контру избацио Салаха, који је лопту примио на центру терена, у пуном трку дошао испред Де Хее и потом рутински послао лопту испод њега у мрежу за оверу тријумфа и велико славље на “Енфилду”.