Фудбалери Мајорке победили су данас на свом терену екипу Валенсије са 4:1, у утакмици 20. кола шпанске Примере.

Мајорка је питање победника на овом мечу решила после првих 45 минута пошто је већ тада стекла три гола предности. Стрелци су били Антонио Рајло у седмом и Анте Будимир у 22. и 41. минуту.

Посао Валенсији у другом полувремену био је додатно отежан, пошто је Дани Парехо већ у 51. минуту зарадио други жути картон.

На 4:0 повисио је Лаго Жуниор у 80. минуту, а утешан гол за гостујући тим постигао је Феран Торес два минута касније.

Мајорка је уписала тек пету победу од почетка шампионата и тренутно је на 17. позицији са 18 бодова, односно има три бода више од Селте која је прва у зони испадања.

На другој страни, Валенсија је седма на табели са 31 освојеним бодом.

Фудбалери Мајорке у наредном колу гостују Реал Сосиједаду, док ће Валенсија дочекати Барселону.