Фудбалери Реал Мадрида освојили су вечерас Супер куп Шпаније, пошто су после бољег извођења једанаестераца победили Атлетико Мадрид 1:0 (4:1).

После истека 90 минута, одиграни су продужеци, али како ни тада није било голова, питање победника решено је извођењем једанаестераца.

Голове за Реал Мадрид постогли су Дани Карвахал, Родриго, Лука Модрић и Серхио Рамос, док је једини прецизан за Атлетико био Киран Трипијер.

У првих 20 минута утакмице фудбалери Атлетика имали су две прилике за гол, али су Алваро Мората и Жоао Феликс шутирали поред гола.

У наставку утакмице ређале су се шансе и на другој страни, шутирали су Касемиро и Лука Јовић, али се резултат није мењао.

Продужеци су донели две велике прилике за оба тима, али су Тибо Куртоа и Јан Облак били сигурни приликом интервенција.

У 116. минуту Федерико Валверде је добио други жути картон, те је морао да напусти терен, а Реал настави утакмицу с играчем мање.

Уследила је пенал серија, а први је шутирао Карвахал. Повео је Реал 1:0, да би Саул Њигез промашио први шут. Родриго је у следећој серији такође био прецизан, да би Курота зауставио шут Томаса.

Трећа серија донела је нови гол за Реал, прецизан је био Модрић, а први гол за Атлетико постигао је Трипијер.

Последњи једанаестерац шутирао је Серхио Рамос, који је поставио коначан резултат и решио питање победника.

За "Краљевски клуб" ово је 11. пут да осваја Супер куп Шпаније, пошто је раније тријумфовао 1988, 1989, 1990, 1993, 1997, 2001, 2003, 2008, 2012. и 2017. године.