Српска фудбалска јесен из угла статистике: Партизан најефикаснији, Звезда супер домаћин

С.Бајић

23. 12. 2019. у 21:10

Просек по утакмици 2,71, што је нови рекорд. У сваком минуту виђен бар један гол, осим у 20.

МИНУЛА фудбалска јесен донела је рекорд у српском суперлигашком каравану, у којем је за 20 кола на 160 утакмица постигнуто 425 голова, у просеку 2,71 по мечу, што је највише до сада.

Клубови су одиграли по 10 мечева као домаћини и толико као гости, а Црвена звезда је без премца - као домаћин добила свих 10 утакмица са гол-разликом 25:6, а као гост уписала осам победа, реми и пораз (20:7).

Издвојила су се тројица стрелаца са по 11 погодака - Ненад Лукић (ТСЦ), Никола Петковић (Јавор) и Умар Садик (Партизан).

Како прецизно бележи Бранислав Трајановски, статистичар из Новог Сада, најбољи домаћин после шампиона Србије је Чукарички, који је на Бановом брду забележио девет победа и реми, примио свега три, а постигао 14 голова.

Кад је у питању гол диференција, најуспешнији је Партизан, 49:16 у укупном скору, и уједно најефикаснији са 2,45 голова по утакмици, док је Црвена звезда забележила 45:13, уз 2,25 голова по мечу.

Што се одбране тиче, црвено-бели су без премца, са 0,65 примљених голова, Партизан је на другом месту са 0,8. Звезда највише голова даје од 31. до 45. минута (десет погодака), док је Партизан најефикаснији од 16. до 30. минута са 11 голова.

Занимљиво је да је трећепласирана Војводина постизала 1,7 голова по утакмици, примала 0,95 и да је најефикаснија у периоду игре од 16. до 30 минута, када су њени нападачи осам пута погодили циљ.

Најмање успеха на домаћем терену имала је Мачва, која је на свом терену уписала само једну победу, три ремија и шест пораза, уз гол-разлику 5:11, док је најнеуспешнији гост Рад, са свих 10 пораза и гол-разликом 3:27.

На свим утакмицама постизани су голови у свим минутима игре, осим у 20., а стрелци су били најпрецизнији у 83., када је постигнуто 10 голова.

"МИНИМАЛАЦ" НАЈЧЕШЋА ПОБЕДА

НАЈЧЕШЋИ резултат је био 1:0, чак 32 пута, затим 2:1 (31) и 2:0 (27). Најубедљивију победу остварио је нишки Раднички у Ивањици, 7:0, а највише голова постигуто је на утакмици Партизан - Јавор 6:2.

Ремијем је завршено 27 утакмица - без голова шест пута, 1:1 (девет), 2:2 (десет) и 3:3 (два). Постигнуто је девет аутоголова.

У НАДОКНАДИ 17 ГОЛОВА

ОД 1. до 15. минута постигнута су 62 гола, од 16. до 30. минута 66 голова (65 + један аутогол), од 31. до 45. минута 58 голова (56 + 2 аутогола) и у надокнади првог полувремена четири.

У другом полувремену од 46. до 60. минута постигнуто је 66 голова (62+4), од 61. до 75. минута 74 (73+1) и од 76. до 90. минута 73 гола. У надокнади утакмица дато је 17 голова.