У последњем мечу дана Реал је одиграо меч без голова против Атлетик Билбаа (0:0). Меч је био препун узбуђења и шанси и право је чудо како су мреже мировале.

Српски фудбалер Лука Јовић је ушао у игру у 72. минуту уместо Винисијуса и у 86. минуту је имао одличну шансу. Био је највиши у скоку, али је статива спречила погодак.

Реал је тако после 18 кола на другом месту са 37 бодова, два мање од првопласиране Барселоне.

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су данас у Севиљи домаћи Бетис са 2:1, у утакмици 18. кола шпанског првенства.

Атлетико је повео у 58. минуту голом Анхела Корее, а предност је удвостручио Алваро Мората у 84. минуту. Коначан резултат поставио је Марк Бартра у трећем минуту надокнаде времена.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Тадић води Ајакс ка одбрани трона (ВИДЕО)

Мадридски клуб везао је другу победу, укупно осму и четврти је на табели са 32 бода, седам мање од водеће Барселоне. Бетис је претрпео седми пораз и заузима 13. место на табели са 23 бода.

Фудбалери Реал Сосиједада победили су данас на гостујућем терену Осасуну са 4:3, у утакмици 18. кола шпанског првенства.

Сосиједад је повео у 15. минуту голом Микела Ојарзабала, а три минута касније предност је удвостручио Порту. Трећи гол постигао је Мартин Одегард у 28. минуту.

Први гол за домаће постигао је Ернандес, првом минуту надокнаде времена првог полувремена, док је у 48. минуту стрелац био Езекељ Авила. Осасуна је затим вратила два гола предности преко Александра Исака у 79. минуту, а коначан резултат поставио је Авила у 84. минуту, својим другим голом на мечу.

Сосиједад је остварио девету победу и пети је на табели са 31 бодом. Осасуна је претрпела други узастопни пораз, последња три меча је без победе и заузима 11. место на табели са 23 бода.

У дуелу екипа са зачеља табеле, фудбалери Леганеса победили су на свом терену Еспањол са 2:0.

Голове су постигли Мартин Брејтвејт у 11. и Јусеф Ен Незири у 54. минуту.

То је тек трећа победа Леганеса у Примери и претпоследњи је на табели са 13 бодова. Еспањол је претрпео 12. пораз и заузима последње место са 10 бодова.