Тријумф за крај јесени: Партизан славио у Сурдулици

Н.И./Нovosti online

15. 12. 2019. у 12:29

Фудбалери Партизана славе гол Суме у Сурдулици фото: ФК Партизан

Црно-бели су у последњој утакмици у 2019. години савладали Радник 2:1, у одложеном мечу 6. кола Суперлиге Србије

ПАРТИЗАН је данас из Сурдулице отишао на зимску паузу коју ће провести на другом месту на табели. "Парни ваљак" је наизглед лако прошао испит против фудалера Радника на терену који је већ почео да личи на каљугу. Пред око 2.000 навијача заслужена победа од 2:1 (1:0) и потврда да је гвинејско-јапанска веза пун погодак у последњих неколико месеци у екипи Саве Милошевића.

Сејдуба Сума и Такума Асано су, по неком устаљеном обичају, били људи одлуке у екипи Партизана. Лишени услуга повређеног голмана и капитена Владимира Стојковића и Страхиње Павковића који каријеру дефинитивно наставља у Монаку, партизановци су одиграли као ретко кад ове сезоне у Суперлиги. Нису баш много, осим у последња два минута меча, играли по својим и живцима навијача, већ су на време најавили шта ће да се догоди у последњем колу јесењег дела првенства. Испоставило се да је то била лака победа до које је врата прво широм отворио Сејдуба Сума у 30. минуту. Била је то акција Тошића и асистента Урошевића који је пронашао сналажљивог Суму у петерцу гостију. И 15 минута пре овог гола Сума је имао идеалну прилику за вођство, али су он и Асано промашили скоро немогуће.

На старту другог полувремена гости из Београда су осигурали тријумф голом Асана којем је лопту као на тацни поклонила одбрана Радника. Готово идентичан поклон није искористио Умар Садик, за још убедљивији тријумф црно-белих. Само минут касније је и Зоран Тошић имао сјајну шансу. Усред мирног финиша када се чинило да ће домаћин завршити утакмицу без гола, резервни голман Партизана Филип Кљајић и дефанзивац Игор Вујачић су узвратили поклон-лопту домаћину који је голом Луке Мићића постигао коначан резултат.

РАДНИК - ПАРТИЗАН 1:2 (0:1)

СТРЕЛЦИ: Мићић у 90. минуту за Радник, а Сума у 30. и Асано у 52. минуту за Партизан. Стадион Радника: Гледалаца: 2.000. Судија Јовановић (Београд) 7.

РАДНИК: Костић 6 - Кричак 5,5, Марковић 6, Стевановић 6, Јокић 6 - Ђорђевић 6, Станисављевић 6, Митошевић 6, Томић 6 (77. Бојић -)- Павлов 6, Макарић 6 (77. Даноски -).

ПАРТИЗАН: Кљајић 6 - Лутовац 6,5, Остојић 6,5, Вујачић 6,5, Урошевић 6,5 - Здјелар 6,5(90. Смиљанић -), Натхо 6,5 - Тошић 6,5, Сума 7,5 (72. Л. Павловић -), Асано 7 - Садик 6,5(83. Стевановић -).

Играч утакмице: Сејдуба Сума (Партизан).

САСТАВИ

РАДНИК: Костић, Кричак, Марковић, Стевановић, Јокић, Ђорђевић, Станисављевић, Митошевић, Томић, Павлов, Макарић.

ПАРТИЗАН: Кљајић, Лутовац, Остојић, Вујачић, Урошевић, Здјелар, Натхо, Тошић, Сума, Асано, Садик.

ПОЧЕО МЕЧ

Дуел у Сурдулици је почео. На истеку 5. минута први покушај је имао Сума, али је лопта после његовог шута отишла преко гола.

ВЕЛИКА ШАНСА ЗА СУМУ

У размаку од тридесетак секунди виђене су две прилике на обе стране. Прво је Макарић у 15. минуту шутирао са двадесетак метара, лопта је незгодно одскочила испред Кљјића, али је гоман Партизана био добро постављен и није имао већих проблема.

Већ у наредном нападу најбољу прилику у досадашњем току меча имао је Сејдуба Сума. Омалени везиста Партизана добио је одличну лопту иза дефанзиваца Радника, обишао је истрчалог голмана домаћих и упутио лопту ка празној мрежи, али је у последњем тренутку један од дефанзиваца домаћина уклизао и спречио је да уђе у гол. У наставку акције лопта се поново вратила Суми у ноге, он је на другој стативи упослио Асана, који је пробао петом да постигне гол, али је и његов покушај изблокиран на гол линији.

ПРЕТИ И НАТХО

У 20. минуту покушао је Натхо. Израелски везиста је гађао "из колена", са ивице казненог простора, али је чувар мреже Радника успео лопту да избије у поље.

ГОООЛ - ПАРТИЗАН ВОДИ

Партизан је повео у Сурдулици, голом Суме у 31. минуту. Акцију је започео Зоран Тошић, oдлично је упослио Урошевића, који се убацио по левој страни и из прве вратио лопту у централни део казненог простора, где се нашао Сума. Његов први покушај је Костић одбранио, али се лопта вратила везисти Партизана, који је из поправног успео да затресе мрежу Радника.

ШАНСА ЗА САДИКА

У 42. минуту прилику је имао и Садик. Добио је лопту од Суме на двадесетак метара, окренут леђима голу, у пријему се ослободио чувара и кренуо ка казненом простору. Шутирао је са 18 метара по земљи, али је лопта прошла поред стативе.

ПОЛУВРЕМЕ

Чим је истекао 45. минут судија Срђан Јовановић је свирао крај првог полувремена.

ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме, тренери нису ништа мењали у саставима у односу на почетак меча.

ГОООЛ - АСАНО ЗА 2:0

Партизан је у 52. минуту дуплирао предност голом Асана. Партизан је добио фаул на средини терена, Натхо је брзински извео прекид и упутио лопту ка казненом простору Радника, испред којег је лоше одреаговао један дефанзивац домаћих и у покушају да избије лопту, спустио је на ногу Асану, којем није било тешко да лопту пошаље у мрежу поред истрчалог Костића.

ПРВА ИЗМЕНА НА МЕЧУ

У 61. минуту је Жарко Марковић, у екипи Радника, уступио место Луки Мићићу. Претходно је прилику имао Садик, али је на ивици казненог простора превише петљао с дриблинзима, после чега се, у тренутку када је одлучио да шутира, оклизнуо и изгубио равнотежу.

Први жути картон на мечу, у 68. минуту, добио је фудбалер Радника Душан Стевановић.

САДИК И ТОШИЋ ПРОМАШУЈУ ЗИЦЕРЕ

Садик, као по правилу од како је стигао у Партизан, промашује барем једну "мртву" шансу. У 70. минуту Стевановић је, у покушају да врати лопту свом голману, додао лопту у ноге високом нападачу Партизана, који као да је био изненађен тим поклоном, па је шутирао право у ноге Костићу.

Два минута касније велику прилику имао је и Тошић Ушао је искусни офанзивац у казнени простор домаћина по десној страни, ослободио се ривала, финтом заобишао голмана Радника и када је требало да убаци лопту у празну мрежу, шутирао је десном ногом у њен спољни део.

ПРВА ИЗМЕНА У ПАРТИЗАНУ

Саво Милошевић је прву промену направио у 72. минуту. Лазар Павловић је ушао у игру уместо Сејдубе Суме. У 83. минуту Филип Стевановић је заменио Умара Садика.

ГОООЛ - РАДНИК КАЖЊАВА КИКС ОДБРАНЕ ПАРТИЗАНА

Радник је смањио у 90. минуту голом Луке Мићића. Кљајић је закомпликовао живот црно-белима у Сурдулици. Послао је веома неугодну лопту ка Вујачићу, штопер Партизана није успео лепо да је прими, а при том се и оклизнуом па је Мићић сам ушао у казнени простор искоса са десне стране и кроз ноге голману Партизана послао лопту у мрежу.