Фудбалери Бајерна из Минхена победили су на свом терену Вердер из Бремена 6:1, у утакмици 15. кола Бундеслиге и прекинули низ од два пораза.

Вердер је повео у 24. минуту голом Милота Рашице, а после тога шампион Немачке постигао је шест голова. Троструки стрелац био је Филипе Кутињо, који је голове постигао у 45, 63. и 78. минуту, док је два гола постигао Роберт Левандовски, у четвртом минуту надокнаде првог полувремена и у 72. минуту. Стрелац је био и Томас Милер у 75. минуту.

Левандовски је први стрелац лиге са 18 голова.

Бајерн је остварио осму победу и четврти је на табели са 27 бодова. Вердер је претрпео седми пораз и заузима 15. место на табели са 14 бодова.

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су као гости Мајнц са 4:0. Први гол у 32. минуту постигао је Марко Ројс, а предност је удвостручио Џејдон Санчо у 66. минуту. Три минута касније Торган Азар постигао је гол, а коначан резултат поставио је Нико Шулц у 84. минуту.

Дортмунд је везао трећу победу, укупно осму и трећи је на табели са 29 бодова, а Мајнц, који је претрпео 10. пораз, заузима 14. место са 15 бодова.

Фудбалери Келна победили су на свом терену Бајер из Леверкузена са 2:0. Голове су постигли Јон Кордоба у 73. минуту и Себастијан Борнау у 84. минуту.

Келн је остварио трећу победу у првенству и претпоследњи је на табели са 11 бодова. Бајер је прекинуо низ добрих резултата и седми је са 25 бодова.

У осталим утакмицама Херта је на свом терену победила Фрајбург са 1:0, а Падерборн и Унион Берлин одиграли су нерешено 1:1.