Фудбалери Реал Сосиједада и Барселоне одиграли су данас нерешено 2:2, у утакмици 17. кола шпанске Примере.

Барселона је прва на табели са 35 бодова, док је Сосиједад четврти са 28. Овим ремијем, Сосиједад је прекинуо низ Барселоне од седам победа у свим такмичењима.

Микел Ојарсабал је донео предност Сосиједаду у 12. минуту голом из пенала, а Барселона је преко Антоана Гризмана изједначила у 38. минуту.

Голом Луиса Суареза на почетку другог полувремена, у 49. минуту, Барселона је преокренула резултат, али је Сосиједад стигао до бода поготком Александера Исака у 62. минуту.

Фудбалери Барселоне у среду дочекују Реал Мадрид у одложеном мечу десетог кола Примере, док ће наредног викенда угостити Алавес. На другој страни, Реал Сосиједад ће гостовати Осасуни.