Познати су сви учесници шеснаестине финала Лиге Европе. Последњих пет путника у нокату фазу су Ренџерс, Порто, Лудогорец, Башакшехир и Рома.

Раније, пласман су обезбедили АПОЕЛ, АЗ Алкмар, Базел, Брага, Селтик, Еспањол, Гент, ЛАСК, Манчестер јунајтед, Севиља, Спортинг, Волфсбург, Вулверхемптон, Хетафе, Клуж, Арсенал, Ајнтрахт и Копенхаген.

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су АЗ Алкмар са убедљивих 4:0 па су тако потврдили прву позицију у групи Л. Екипа Оле Гунара Солскјера била је и више него убељива на "Олд Трафорду" против АЗ Алкмара. За свега 10 минута Енглези су разбили госте и потврдили прву позицију у групи. Овим резултатом практично је потврђено да је Партизану нерешен резултат у Хагу од пре две недеље и званично пресудио пролазак у наредну фазу.

Било је занимљиво и на осталим теренима широм Европе. Рома је једва извукла бод против Волфсбергера и тако ипак прошла у наредну фазу, док је Башахшехир у 90. минуту срушио Борусију Менхенглабах и избацио је из Европе

Брага је после два преокрета славила у Братислави против Слована са 4:2, док је Вулверхемптон у другом полувремену дао четири гола Бешикташу (Диего Жота постигао хет-трик) и славио са 4:0.

Екипа Ренџерса одиграла је 1:1 са Јанг Бојсом у Глазгову, али је успела да оствари пласман у наредну фазу. На осталим мечевима Лудогорец је одиграо против Ференцвароша 1:1, Волфсбург је био бољи од Сент Ентјена истим резултатом (1:0), исто је окончан и резултат Еспањола и ЦСКА (Руси славили 0:1).

Гент је на свом терену славио против Олександрије са 2:1 док је Порто је био бољи од Фејенорда са 3:2 у Португалу.