ОДЛИЧАН, конкретан и пре свега ефикасан фудбал је Партизан играо ове јесени у Европи, завршио такмичење са осам бодова, али је пролеће изостало. Опроштајних 90 минута групне фазе Лиге Европе је донело све оно што су црно-бели презентирали са изузетком гостовања у Манчестеру, па је навијачима клуба из Хумске остало да још више жале за пропустима у оба меча са Алкмаром и за пропуштеним скалпом “ђавола” у београдском мечу. Астана није имала никакве шансе поред “гладних” изабраника Саве Милошевића - 4:1 (3:0).

И поред чињенице да је такмичарски значај децембарског европског окршаја ишчезао у финишу новембарске трагедије у Хагу фудбалери Партизана су утакмици са Астаном пришли као да им она значи апсолутно све. Први корак ка ојачању клупске касе за 570.000 евра и побољшању клупског коефицијента за наредну сезону начинио је Сејдуба Сума већ на истеку 4.минута. Његов први покушај Ерић је некако зауставио, али код другог није имао никакве шансе - 1:0.

Чињеница да су се фудбалери Астане одавно распустили и да одрађују европске обавезе само протокола ради осетила се у више наврата, посебно код другог гола црно-белих у 22.минуту када је Логвиненко частио Тошића лоптом директно у ноге, а овај несебично омогућио Садику да допише своје име на листу стрелаца.

Свака неизвесност, ако је уопште и било, отклоњена је већ у 26.минуту када је са ивице шеснаестерца погодио и Асано, последњи стартер “из увоза” који до тог момента није пронашао пут до Ерићеве мреже. У том тренутку је утакмица “убијена”, па се само постављало питање могу ли гости до почасног гола, односно хоће ли црно-бели наставити утакмицу са ногом “на гасу”.

Деловао је Партизан повремено у наставку као да жели и може више, а ни момци у плавим дресовима више нису изгледали као да су залутали у групну фазу Лиге Европе. “Команде” са трибина “нападај,нападај” на адекватан начин је испоштовао само Умар Садик када је у 76.минуту обишао Ерића и затресао мрежу. Симпатични гости су за труд и жељу у наставку награђени голом Ротаријуа три минута касније за коначних 4:1.

ПАРТИЗАН - АСТАНА 4:1 (3:0)

СТРЕЛЦИ: Сума у 4, Садик у 22, 76, Асано у 26. минуту за Партизан, Ротарију у 79. минуту за Астану. Стадион Партизана. Гледалаца: 12.000. Судија: Филип Глова (Словачка) 7.

ПАРТИЗАН: Стојковић 7 (од 70. Кљајић -) - Лутовац 7, Остојић 7, С. Павловић 7, Урошевић 7 - Здјелар 7,5 , Шћекић 7 - Тошић 7, Сума 8 (од 64. Л. Павловић -), Асано 8 - Садик 8,5 (од 83. Стевановић -).

АСТАНА: Ерић 6 - Рукавина 6, Постников 5,5, Логвиненко 5, Шомко 5,5 - Бејсебеков 6, Маевски 5,5, Сигурјонсон 5,5 (од 86. Јанга -), Ротарију 6,5 - Муртазајев 5 (од 46. Перчук ), Кижниченко 5,5.

Играч утакмице: Умар Садик (Партизан)

19:52 - САСТАВИ

Екипе ће наступити у следећим саставима:

Партизан: Стојковић – Лутовац, Остојић, С. Павловић, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Тошић, Сума, Асано – Садик.

Клупа: Кљајић, Вујачић, Л. Павловић, Ивановић, Брежанчић, Стевановић, Смиљанић.

Астана: Ерић – Рукавина, Постњиков, Логвиненко, Шомко – Ротарију, Мајевски, Сигурјонсон, Бејсебеков – Кижниченко, Муртазајев.

21:06 - ПОЧЕО ЈЕ МЕЧ У ХУМСКОЈ

Почео је меч у Хумској, који је имао занимљиву предигру овог четвртка – прво су црно-бели морали да скраћују стативу једног од голова због неслагања са стандардима УЕФА, а потом је Сејдуба Сума обрадовао навијаче продужењем уговора.

21:09 - СУМА ОТВАРА КАЗАХСТАНЦЕ - 1:0

ГОООООЛ Партизан води са 1:0 од 4. минута. Стрелац је Сејдубе Суме. Садик је проиграо Гвинејца, који прво погађа у Ерића, а онда из другог покушаја матирао је голмана Ерића.

21:11 - ЕРИЋ СПАСАВА АСТАНУ

Два минута после гола имао је Пратизан још једну велику шансу. Садик је могао да удвостручи предност, али Ерић брани.

21:22 - ДОМИНАЦИЈА ПАРТИЗАНА

Партизан игра одлично против Астане. Казахстанци играју испод сваког нивоа, а српски тим плеше у Хумској.

21:23 - САДИК ДУПЛИРАО ПРЕДНОСТ

ГОООООЛ Садик удвостручио предност - 2:0. Логвињенко губи лопту, Тошић је повукао контранапад и асистирао Садику, који је био неумољив за дуплирање предност.

21:28 - РАПСОДИЈА ПАРТИЗАНА - АСАНО ПОГАЂА ЗА 3:0

ГООООООЛ Рапсодија Партизана. Црно-бели бриљирају у Хумској.  Ево га и Асано за 3:0, Ерић није имао шансе.

21:39 - СТОЈКОВИЋ СКИДА ЗИЦЕР

Астана је могла до гола. Ротаријо се нашао сам испред голмана Стојковића, али чувар мреже Партизана излази као победник.

21:45 - ОПЕТ СТОЈКОВИЋ ПОБЕДНИК У ДУЕЛУ СА КАЗАХСТАНЦИМА

Ротарију опет у дуелу са Стојковићем и опет голман Партизана брани.

21:46 - ПОЛУВРЕМЕ

Одлично прво полувреме Партизана и велика предност 3:0 у дуелу са Астаном.

22:08 - АСТАНА БОЉА У НАСТАВКУ

Астана боље почиње друго полувреме, али нема промене резултата што је најважније за црно-беле.

22:23 - СУМА ИЗЛАЗИ ИЗ ИГРЕ

Прва измена у Партизану, уместо Суме у игри је Лазар Павловић. Овације за Суму.

22:32 - ПОВРЕДИО СЕ СТОЈКОВИЋ

Голман Партизана Стојковић повредио је мишић па је храмљући морао да напусти терен. Испред гола црно-белих је сада Филип Кљајић, док капитенску траку преузима Зоран Тошић

22:35 - САДИК ОПЕТ ПОГАЂА - 4:0

ГООООООЛ  Асано је одрадио велики део посла и асистирао за Садика, који обилази Ерића и шаље лопту у празну мрежу за 4:0.

22:37 - КОНАЧНО РОТАРИЈУ СЕ УПИСУЈЕ У СТРЕЛЦЕ - 4:1

ГООООЛ Трудио се Ротарију и успео да упише у стрелце, али после доста среће пошто је лопта закачила Павловића и преварила Кљајића - 4:1

22:44 - ПАРТИЗАН ОДРАЂУЈЕ ПОСАО

Ближи се крај меча. Партизан рутински приводи меч крају, добра шанса за Павловића после прекида који изводи Тошић, али Ерић одлично брани.

22:45 - КРАЈ

Партизан је победио Астану - 4:1 и завршио европску одисеју. Црно-бели су могли и више, али несрећан реми у Холандији их је коштало пласмана у осмину финала Лиге Европе.