АНСУМАНЕ Фати Вијера, или једноставније само Ансу Фати, уписао је своје име у историју европског фудбала, пошто је постао најмлађи играч који је постигао гол на мечу Лиге шампиона. Учинио је то са само 17 година и 40 дана, прексиноћ на сусрет у којем је његова Барселона победила Интер у гостима (2:1).

Ушао је млади репрезентативац Шпаније са клупе у 85. минуту и само минут касније затресао мрежу голмана Самира Хандановића, којим је поставио коначан резултат утакмице. Фудбалер пореклом из Гвинеје Бисао тако је претекао Гањанина Питера Офори-Квајеа, који је у сезони 1997/1998, док је наступао за Олимпијакос, био стрелац против Розенборга са 17 година и 194 дана.

Млади фудбалер није крио одушевљење због обарања рекорда.

- Јако сам срећан. Ово је као сан. Све се дешава великом брзином и једноставно морам искористити сваку прилику која ми се пружи - изјавио је Фати.

Лионел Меси, званично најбољи фудбалер света и Ансуов саиграч, први пут је затресао мрежу ЛШ Панатинаикосу, када је имао 18 и по година.