Фудбалери Ливерпула и Наполија потврдили су пласман у осмину финала Лиге шампиона.

Ливерпул је у шестом колу Групе Е у гостима победио Салцбург са 2:0, док је Наполи на свом терену био бољи од Генка са 4:0.

Шампион Европе је такмичење у групи Е завршио на првом месту са 13 бодова, док је Наполи други са бодом мање. Трећепласирани Салцбург (седам бодова) ће такмичење наставити у Лиги Европа, док је Генк такмичење завршио са једним освојеним бодом.

Фудбалери Ливерпула и Салцбурга одиграли су сјајно прво полувреме у којем је све виђено осим голова. Салцбург је имао више удараца ка голу "црвених", али су напади изабраника Јиргена Клопа били опаснији.

Резултат се није мењао све до 57. минута када је Наби Кеита погодио главом након додавања Садиа Манеа, а само 100 секунди касније Мохамед Салах је потврдио победу Ливерпула сјајним голом из "мртвог угла".

Наполи је питање победника на мечу против Генка решио после првог полувремена пошто је Аркадијуш Милик три пута погађао мрежу гостију - у трећем, 26. и 38. минуту. Коначних 4:0 поставио је Дрис Мертенс у 75. минуту из пенала.

Жреб за нокаут фазу Лиге шампиона и Лиге Европа је у понедељак, 16. децембра.