Фудбалери Лестера победили су данас Астон Вилу у гостима са 4:1, у 16. колу Премијер лиге. Голове за госте постигли су Џејми Варди, у 20. и 75. минуту, као и Ихеначо и Еванс у 41, односно 49. минуту. Једини погодак за домаћина дао је Грилиш у надокнади првог дела.

Лестер је тако искористио пораз Манчестер ситија, од ког сада има шест бодова више. Од првопласираног Ливерпула има осам мање.

Астон Вила је пала у зону испадања. Сада је на 18. месту са 15 бодова.

Шефилд је после преокрета са 2:1 победио претпоследњи Норич и после 16 кола заузима осмо место на табели енглеског првенства.

Њукасл је са 2:1 победио екипу Саутемптона.

Фудбалери Брајтона и Вулверхемптона одиграли су данас нерешено 2:2.

Вулверхемптон је повео у 28. минуту, а стрелац је био Диогу Жота. Домаћи су изједначили у 34. минуту голом Нила Мопеа, а два минута касније повели су голом Давија Прупера. Бод Вулверхемптону обезбедио је Жота, својим другим голом на утакмици, у 44. минуту.

Вулверхемптон је наставио низ позитивних резултата и шести је на табели са 24 бода, колико има и петопласирани Манчестер јунајтед.

Брајтон заузима 12. место на табели са 19 бодова.