МАЛО правог фудбала, мало и узбуђења на Бањици, али сасвим довољно голова за 13. првенствену победу Партизана у Суперлиги. Мучили су се црно-бели да на прави начин "обришу" суморни финиш и пораз од Напретка, и у томе су успели само резултатски. Утисак је био далеко од три освојена бода, али ће се то брзо заборавити, пошто је Милошевићев тим остварио оно због чега је данас дошао на Бањицу - 1:2 (1:1).

"Рањени" са два невероватна преокрета у последњих десетак дана, фудбалери Партизана су у меч против објективно доста слабијег ривала кренули некако успорено и без праве идеје како да "откључају браву" Марковићевог гола. Пола сата фудбала је потрошено на игру без игре између два шеснаестерца, а монотонију је прекинуо Умар Садик у 33. минуту. Лутовац је одлично центрирао са десног бока, а високи Нигеријац је до 11. првенственог гола, којим се на врху стрелаца изједначио са Лукићем (ТСЦ), стигао на за њега ове сезоне неуобичајен начин - ударцем главом.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Трагедија за бившег фудбалера Партизана: Урошев стриц извршио самоубиство, а он му посветио погодак (ВИДЕО)

И уместо да гол из прве изгледне ситуације "олакша ноге" фудбалерима Партизана, уследио је шок на другој страни. Милошевић је извео корнер, а Ризнић са шест-седам метара погодио леви горњи угао Стојковићевог гола за повратак на почетак. Лопта је на путу ка мрежи закачила Сашу Здјелара таман толико да искусни чувар мреже нема никакву шансу да спречи изједначење.

Гол одлуке стигао је већ у 53. минуту, када је Сума са ивице шеснаестерца из прве упутио шут ка Марковићевом голу на пас Урошевића, погодивши доњи леви угао. Нису момци у црним дресовима до краја утакмице "умирали у лепоти", напротив, а домаћин је у неколико наврата запретио Стојковићу, али није имао снаге за други повратак у утакмицу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Милошевић пресекао спекулације о одласку из Партизана: Трудићу се да мало смирим главу, план је да останем до краја уговора

- И ми и Партизан се налазимо у лошој психолошкој причи, али после свега морам да признам да сам задовољан тиме како смо одиграли, али не и резултатом. Посебно смо други гол олако примили, и то нам се дешава по ко зна који пут. Тако нешто је апсолутно недопустиво. Били смо конкурентни са најјачим тимом Партизана. Дечачке грешке нас коштају резултата - истакао је после утакмице стратег Рада Драган Радојичић.

СТРЕЛЦИ: Ризнић у 35. за Рад, Садик у 33, Сума у 53. минуту за Партизан. Стадион: "Краљ Петар Први". Гледалаца: 1.500. Судија: Милош Милановић (Ћуприја) 7.

РАД: Марковић 7 - Милошевић 6,5, Јагодић 6, Башановић 6, Петровић 6 - Шака 6,5 (од 82. Зоговић -), Буснић 6 - Илић 5,5 (од 56. Бједов 6), Ризнић 6,5 (од 72. Ковачевић -), Стевић 6 - М. Трифуновић 6.

ПАРТИЗАН: Стојковић 6,5 - Лутовац 7, Остојић 6,5, С. Павловић 7, Урошевић 7 - Здјелар 6,5, Натхо 7 (од 75. Шћекић -) - Ф. Стевановић 6,5 (од 64. Тошић -), Сума 7,5, Асано 6,5 - Садик 7 (од 87. Ивановић -).

13:02 - САСТАВИ

РАД: Марковић – Милошевић, Јагодић, Башановић, Петровић – Шака, Буснић – Илић, Ризнић, Стевић – М. Трифуновић. Резерве: Мићановић, Рогановић, Стојановић, Стјепановић, Ковачевић, Зоговић, Бједов. Тренер: Драган Радојичић.

ПАРТИЗАН: Стојковић – Лутовац, Остојић, С. Павловић, Урошевић – Здјелар, Натхо – Ф. Стевановић, Сума, Асано – Садик. Резерве: Н. Стевановић, Вујачић, Брежанчић, Шћекић, Тошић, Л. Павловић, Ивановић. Тренер: Саво Милошевић.

13:31 - ПОЧЕО МЕЧ НА БАЊИЦИ

Кренуо је  меч између Рада и Партизана. Дуел, који је јако важан за оба тима из разчличитих разлога.

13:34 - ПРВИ КОРНЕР ЗА РАД

Рад кренуо офанзивније од Партизана. Домаћи су имали и први корнер на мечу, али после центаршута Петровића Садик отклања опасност.

13:39 - БЕЗ УЗБУЂЕЊА НА СТАРТУ МЕЧА

У првих десет минута нисмо видели узбуђене ни пред голом Рада, али ни Партизана. Офсајд Трифуновића, па Садика и корнер за домаће. То је све што смо видели.

13:50 - ПОЈАЧАО ПАРТИЗАН, СУМА ДВА ПУТА У ЦЕНТРУ ПАЖЊЕ

Појачао је коначно Партизан. Сума је два пута могао можда боље да реагује. У првој ситуацији је имао усамљеног Садика, али му није успео да гурне лопту. Исти актери и минут касније, али сада је голман Рада засметао црно-белима.

13:56 - ПРВИ УДАРАЦ ПАРТИЗАНА, АЛИ НЕ У ОКВИР ГОЛА

Напад Партизана је обећавао у 25. минуту. Урошевић је главом спустио лопту Суми, који је био на седам метара од гола Рада, али шутирао је преко гола. Минут касније Асано је покушао "маказицама", као Томане, али лопта је једва дошла до голмана "грађевинара".

14:01 - ЖУТИ КАРТОН СУМИ

Први жути картон на мечу добија Сејдуба Сума после приговора. Партизанов интернационалац се нашао у офсајду, а онда шутирао лопту после судијског звиждука и оправдана опомена за СУМУ.

14:07 - САДИК ЗА ПРЕДНОСТ ПАРТИЗАНА

ГОООООЛ- Партизан долази до предности. Лутовац је одлично прошао по десној страни, центрирао је и пронашао Садика, који је главом матирао немоћног Марковића.

14:10 - ЕКСПРЕСНО ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ РАДА - 1:1

ГООООЛ - Минут касније, Ризнић доносиизједначење "грађевинарима". Поклон корнер за Рад. Одличан је то био центаршут из угла са леве стране, високо је скочио Бранко Ризнић и ударцем главом савладао голмана Партизана Владимира Стојковића - 1:1.

14:16 - ПАРТИЗАН ЖЕЛИ ШТО ПРЕ ДА ЦРАТИ ПРЕДНОСТ

Ређају се сада шансе Партизана, желе црно-бели што пре да врате предност. Нова гужва пред голом Рада, велики број играча оба тима био је на малом простору, али је Сума направио прекршај.

14:17 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

Лоших 30 минута на Бањици, а онда два експесна гола један у мрежи домаћих и један на другој страни. Касније и притисак Партизана за прелазну оцену првих 45 минута на Бањици - 1:1.

14:35 - СУМА ОДМАХ ПРЕТИ

Само што се кренуло са центра у другом полувремену Партизан је дошао до шансе, тачније Сума, али шутира право у Марковића.

14:45 - ПАРТИЗАН ОПЕТ ВОДИ - КО ДРУГИ ДО СУМА

ГОООООЛ - Партизан долази до нове предности у 53. минуту. Опет су црно-бели пронашли пут до мреже ривала после центаршута. Овог пута је Урошевић добро послао лопту у шеснаестерац Рада, а Сума мајсторски реаговао и није било спаса за Марковића - 1:2.

14:55 - ТОШИЋ УЛАЗИ УМЕСТО СТЕВАНОВИЋА

Зоран Тошић улази уместо младог Филипа Стевановића у екипи Партизана. Тошић ће деловати уз аут-линију где се налази Лутовац.

14:56 - ЖУТИ КАРТОН САДИКУ, ПА МИЛОШЕВИЋУ

Садик је добио жути картон после једног непромишљеног старта, а онда и Милошевић због протеста на одлуку судије.

15:00 - ПОКУШАО ЈЕ И НАТХО, ПАРТИЗАН КОНТРОЛИШЕ МЕЧ

Партизан контролише меч, ређају се шансе црно-белих. Покушао је и Натхо, али право у голмана Марковића.

15:07 - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА РАД

Сада Рад опасно прети. Љубомир Ковачевић је ушао на терен уместо Ризнића и одмах је имао невероватну прилику. На око 11 метара од гола упутио је волеј, али се испречио Остојић, који га је изблокирао. Могло је да буде веома непријатно по црно-беле.

15:08 - СТОЈКОВИЋ СПАСАВА ЦРНО-БЕЛЕ

Нова велика шанса за Рад. Након правог рикошета у шеснаестерцу, лопта се одбила од голмана Стојковића у корнер.

15:13 - НОВА ЛЕПА АКЦИЈА ПАРТИЗАНА

Комбиновали су лепо Садик и Сума. Мало је недостајало да Садик да стави тачку на меч, али лопта одлази мало поред гола. Рад прети у наредном нападу, али брани Стојковић.

15:20 - ТРИ МИНУТА НАДОКНАДЕ

Три минута надокнаде на Бањици.

15:21 - КРАЈ

Партизан је уписао јако важну победу на Бањици, али далеко од тога да су црно-бели бриљирали - 1:2.