Фудбалери Ливерпула победили су данас у гостима Борнмут са 3:0, док је Тотенхем пред својим навијачима са 5:0 славио против Барнлија у утакмицама 16. кола енглеске Премијер лиге.

Ливерпул је без већих проблема на гостовању дошао до тријумфа којом су наставили серију добрих резултата у Премијер лиги.

Водећи гол постигао је Алекс Окслејд-Чембрлејн у 35. минуту, да би пред одлазак на одмор предност удвостручио Наби Кеита.

Све недомуцие око победника решио је Мохамед Салах у 54. минуту.

Ливерпул после данашње победе на првом месту Премијер лиге има 46 бодова, 11 више од Лестера који има утакмицу мање, док је Борнмут 15. са свега 16 бодова.

Тотенхем је после пораза од Манчестер јунајтеда у претходном колу, на свом терену вечерас декласирао Барнли са 5:0.

Екипа Жозеа Мориња славила је головима Харија Кејна у четвртом и 54. минуту, Лукаса Моуре у деветом, Сона у 32. и Мусе Сисока у 74.

Лондонски тим после вечерашње победе заузима пето место са 23 бода, док је Барнли 12. са 18.

Вотфорд је пред својим навијачима прекинуо серију од три узастопна пораза, пошто је играо нерешено без голова против Кристал Паласа.