Фудбалери Евертона победили су данас на свом терену Челси са 3:1, у утакмици 16. кола Премијер лиге.

Евертон је, после убедљивог пораза од Ливерпула у прошлом колу и смене тренера Марка Силве, одиграо добар меч и уписао пету победу од почетка шампионата.

Екипа с Гудисон Парка је тренутно на 14. месту на табели са 17 бодова, док је Челси, после петог пораза, четврти са 29 бодова.

Фудбалери Евертона, које је са клупе предводио Данкан Фергусон, повели су голом Ришарлисона већ у петом минуту, да би у 49. на 2:0 повисио Доминик Калверт-Левин. Челси је преко Матеа Ковачића смањио на 2:1 само три минута касније, а победу домаће екипе потврдио је Калверт-Левин у 84. минуту.

Евертон у наредном колу чека још један тежак задатак, пошто ће гостовати Манчестер јунајтеду, док ће Челси дочекати Борнмут.