ОДЛИЧАН залет српског шампиона пред најбитнију утакмицу јесени! Иако је Спартак први стигао до гола, фудбалери Црвене звезде су брзо додали гас, надиграли госте из Суботице, и добили прави замајац пред утакмицу последњег кола групне фазе Лиге шампиона против Олимпијакоса у Пиреју - 3:1 (2:1).

Из првог правог напада, Суботичани су повели. Милошевић је са левог бока центрирао у петерац, а слабу реакције одбране црвено-белих искористио је Денковић и надскочивши Жандера главом матирао Борјана у 21. минуту.

Појачала је Звезда притисак после вођства гостију, и већ после десет минута анулирала предност Спартака. Марин је послао одличну лопту у простор што је искористио Жандер и постигао првенац у дресу београдског клуба.

Исти тандем, режирао је преокрет у 39. минуту. На додавање капитена, Жандер је са бока убацио лопту испред голмана Дубљанића, којег је неспретном реакцијом преварио Текијашки и лопту спровео у сопствену мрежу.

Покушао је Томане у првом полувремену да атрактивно постигне гол али није био успешан. Међутим, оно што му није пошло за руком у првом делу јесте у другом, и на асистенцију Марина, Португалац је после шест минута другог полувремена "маказицама" постигао један од најлепших голова Звезде ове јесени у Суперлиги и додатно зачинио победу црвено-белих.

Промешао је карте Милојевић у сусрету са Спартаком, убацивши од почетка Гајића, Жандера, Панкова и Иванића. Као централна фигура првог дела сусрета издвојио се управо леви бек Звезде и честим убацивањима стављао на муке дефанзивце екипе са севера Србије, а сем слабе реакције код гола гостију, одиграо је одличних 45 минута.

У наставку, обе екипе су заиграле отвореније и врло лако је Звезда могла да дође и до убедљивијег тријумфа да су у пар наврата Бен и Вукановић боље реаговали. Исто тако, и Суботичани ће имати за чим да жале, пошто су неколико пута били близу да врате неизвесност у меч, што је Владан Милојевић бурно пропратио крај аут линије, пре свега због евидентног опуштања свог тима.

Поново ће бити анализиране процене судијске тројке, будући да су арбитри, чини се, у два наврата оштетили и једне и друге. Прво су прекинули акцију у којој је Мирко Иванић имао чисту ситуацију пред голом Спартака због офсајда, да би затим на другој страни гостима такође поништили гол због недозвољене позиције, које делује да није било.

Уз Жандера, свакако треба издвојити и Марка Марина који је као и небројено пута до сада плесао по трави "Маракане", теледиригованим додавањима упошљавао саиграче и са две асистенције дао велики допринос новом тријумфу којим се Звезда учврстила на првом месту домаћег шампионата.

Са победом против Спартака у ретровизору, црвено-бели се сад окрећу окршају у Пиреју против Олимпијакоса и борби за европско пролеће.

Тренер Владан Милојевић није имао много замерки на рачун свог састава.

- Могу да будем задовољан нашим издањем. Нисмо се снашли у првих 20-25 минута, али то је пре свега јер сам хтео да пробам неке играче који нису играли дуго попут Жандера, али остају три бода и идемо даље - рекао је Владан Милојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: СПАРТАК СУБОТИЦА3:1(2:1)

СТРЕЛЦИ: Жандер у 31, Текијашки(аутогол) у 40. и Томане у 51. минуту за Црвену звезду, а Денковић у 21. минуту за Спартак. Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: 3.500. Судија: Петар Пипер (Чачак) 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7 - Гајић 6,5, Милуновић 6,5, Панков7, Жандер 7 (од 56. Родић -) - Јованчић 6,5, Иванић 7 - Бен 6,5, Марин 7,5, Вукановић 6,5 (од 68. Вулић -) - Томане 7 (од 77. Павков -).

СПАРТАК: Дубљанић 6 - Дунђерски 6, Оташевић 6, Текијашки 5,5, Милошевић 6,5 - Јочић 6, Видаковић 6 - Обрадовић 6, Туфегџић 6, Денковић 6,5 (од 81. Гојков) - Бајић 6 (од 51. Срећковић).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Марко Марин (Црвена звезда)

15:06 - САСТАВИ ТИМОВА

ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Панков, Милуновић, Жандер - Јованчић, Иванић, Бен, Марин, Вукановић - Томане

СПАРТАК: Дубљанић - Дунђерски, Оташевић, Текијашки, Милошевић - Јоцић, Видаоковић, Обрадовић, Туфегџић, Денковић - Баић

15:31 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Меч у Београду је почео.

15:36 - ПОНИШТЕН ГОЛ ЗВЕЗДЕ

Бен је у петом минуту затресоа мрежу, али је гол поништен због офсајда.

15:39 - ЗВЕЗДА ИМА ПОСЕД

Посед је у првих десетак минута углавном на страни Звезде. За сада нема озбиљних прилика.

15:47 - ЗВЕЗДА ЛОШЕ ИЗВОДИ СЛОБОДНЕ УДАРЦЕ

Имала је Звезда две прилике из слободних удараца у кратком временском размаку. Ни Марин ни Бен нису добро шутирали, обојица су погодили живи зид.

15:51 - АТРАКТИВАН ПОКУШАЈ ТОМАНЕА

Покушао је Томане актрактивно, "маказицама" да затресе мрежу, лопта је завршила поред гола. Недуго затим се опробао и Бен, његов ударац са ивице казненог простора је изблокиран.

15:53 - СПАРТАК ВОДИ

ГОООЛ - Спартак је повео у 21. минуту. Милошевић је добро центрирао, Денковић био највиши у скоку и матирао Борјана.

15:58 - ЗВЕЗДА НАПАДА

После примљеног гола Звезда је кренула агресивније. Напада све више, али не ствара превелику опасност пред голом ривала.

16:03 - ЖАНДЕР АНУЛИРАО ПРЕДНОСТ

ГОООЛ - Звезда је изједначила. Марин је одлично сачувао лопту, па је послао у празан простор где је утрчао Жандер и онда погодио даљи угао за анулирање предности ривала.

16:06 - ПРОМАШАЈ БЕНА

Могла је Звезда до потпуног преокрета у 35. минуту. Лоша интервенција одбране гостију, лопта је дошла до Бена који је са пет-шест метара главом шаље преко пречке.

16:09 - ДОБАР ПОКУШАЈ СПАРТАКА

Имао је Спартак прилику после корнера, Борјан је излетео и избио лопту, Обрадовић је покушао да искористи то што није на гол-линији, али је лопта завршила далеко преко гола.

16:12 - ПРЕОКРЕТ ЗВЕЗДЕ

ГОООЛ - Преокрет црвено-белих у Београду. Марин је прошао, центрирао, Такијашки је неспретно реаговао и послао лопту у сопствену мрежу.

16:14 - ЛОШ ШУТ ГАЈИЋА

Поново је Марин лепо прошао, послао лопту на другу стативу где је био Гајић који из волеја шаље лопту преко пречке.

16:18 - ПОЛУВРЕМЕ

Звезда има гол предности на паузи (2:1). Последњи напад је имао Спартак после конрера, али су направили фаул у нападу.

16:42 - МАКАЗИЦЕ ТОМАНЕА - 3:1

ГООООЛ - Какав погодак на "Маракани". Томане маказицама погађа гол Спартака на асистенцију Марина, због овога је вредело доћи на стадион.

16:50 - ПРВА ИЗМЕНА КОД ЦРВЕНО-БЕЛИХ

Жандер излази из игре, а улази Родић. Аплаузи за Бразилца, који је данас одиграо добар меч, чак се уписао у листу стрелаца

16:54 - КАКВА ШАНСА ЗА СПАРТАК

Шанса за Спартак. Имали су Суботичани контру три на један, Денковић се на крају одлучио да шутира и није то најбоље урадио.

16:56 - БЕН ПОГАЂА ПРЕЧКУ

Сјајна акција црвено-белих завршила се центаршутом Томанеа и ударцем Бена у пречку.

16:59 - СПАРТАК ИГРА ОДЛИЧНО

Велика шанса за Спартак! Милошевић је сјајно упослио Туфегџића, који је остао сам на 15, 16 метара, али је шутирао поред гола.

16:59 - ПОНИШТЕН ГОЛ ТУФЕГЏИЋА - ОФСАЈД

У 70. минуту је поништен погодак Туфегџићу. Наиме, играч Спартака се наводно нашао у офсајду, ситуација је више него дискутабилна.

17:07 - ИЗАШАО ЈЕ И ТОМАНЕ, ПАВКОВ У ИГРИ

Спартак се не предаје, нападају Суботичани, али и Звезда игра одлично. Лепа утакмица на Маракани. Излази Томане, а у игри је Павков.

17:13 - СВАЂА ТУФЕГЏИЋА И ДЕНКОВИЋА

Свађа нападача Спартака. Туфегџић је шутирао из изгледне позиције, Борјан је одбранио, али да је проиграо Денковића, то био био зицер.

17:18 - ЗВЕЗДА РУТИНСКИ ПРИВОДИ МЕЧ КРАЈУ

Смирили су се напади Спартака, Звезда рутински приводи меч крају. Биће то нова три бода за шампиона Србије

17:22 - КРАЈ

Победа Звезде и одлична увертира за Олимпијакос и пут у Атину где Звезда игра кљулни меч у сезони за пролеће у Европи.