Мало је недостајало да Марко Грујић буде апсолутни херој у Берлину, али је после меча у Франкфурту остао само најзаслужнији играч за то што је Херта прекинули низ од четири пораза. У мини српском дербију 14. кола Бундеслиге, коју преноси “Еуроспорт”, Ајнтрахт и Херта су одиграли фантастичан меч, који је завршен без победника – 2:2 (0:1).

Имаће за чиме да жале Јирген Клинсман и сви којима је Херта при срцу. Вођени, вечарас сјаним, Грујићем (асистенција и гол) фудбалери Херте су имали три бода у рукама (0:2 у 65. минуту), али су на крају морали да се задовоље само једним, који би, ипак, могао да буде добар ветар у леђа за бег из опасне зоне.

Херта је повела голом Лукебакија после пола сата игре, да би девет минута касније домаћину поништен први погодак, после консултација са ВАР собом, због фаула Филипа Костића.

Када је у 65. минуту Грујић дуплирао предност гостију чинило се да ће Берлинци без много драме привести меч крају, али је после само 120 секунди неизвесност у дуел вратио Хинтергер.

Био је то сигнал фудбалерима Ајнтрахта да крену свим силама ка голу ривала, којем су затресли мрежу у 71. минуту, али им је погодак још једном поништен због прекршаја.

Нису се предавали домаћи фудбалери, притискали су одбрану ривала, који се грчевито бранио, и није успео да се одбрани, пошто је Роде у 86. минуту, донео, према свему виђеном, заслужен бод екипи из Франкфурта.

Марко Грујић у дресу Херте и Филип Костић у екипи Ајнтрахта одиграли су цео меч, док је Дејан Јовељић у игру ушао у 84. минуту.