Фудбалери Брајтона победили су вечерас у гостима екипу Арсенала са 2:1, у последњој утакмици 15. кола Премијер лиге.

Брајтон је повео у 36. минуту голом Адама Вебстера, изједначио је Александер Лаказет у 50, а коначан резултат поставио је Нил Мопе у 80. минуту.

Екипа Брајтона уписала је пету победу од почетка шампионата и тренутно је на 13. месту на табели са 18 бодова.

Арсенал има бод више на десетом месту. Ово је била девета утакмица у свим такмичењима у којој Арсенал није успео да забележи победу.

Фудбалери Арсенала у наредном колу гостују Вест Хему, док Брајтон дочекује Вулвсе.

У другом мечу дана је Њукасл савладао Шефилд јунајтед са 2:0. Голове су постигли Алан Сен-Максим у 15. и Џонџо Шелви у 70. минуту. Била је ово пета победа „сврака“ који су на 11. месту са 19 бодова колико има и Шефилд.