Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су вечерас на свом терену екипу Тотенхема са 2:1, у утакмици 15. кола Премијер лиге. Мечу је претходио сјајан гест Жозеа Муриња који је наследнику на клупи Јунајтеда поклонио скупоцени шампањац.

Јунајтед је повео већ у шестом минуту голом Маркуса Рашфорда, изједначио је Деле Али у 39, а победу клубу с "Олд Трафорда" донео је Рашфорд са пенала у 49. минуту.

Манчестер јунајтед је, после два ремија, уписао пету победу од почетка шампионата и шести је на табели са 21 бодом. На другој страни, Тотенхем је доживео први пораз од доласка Жозеа Муриња и тренутно је осми са 20 бодова.

Истим резултатом Челси је на свом терену био бољи од Астон Виле.

Стрелци за победнички тим били су Тами Абрахам у 24. и Мејсон Маунт у 48. минуту, док је једини гол за Астон Вилу постигао Трезеге у 41. минуту.

Челси је четврти на табели са 29 бодова, док је Астон Вила на 15. позицији са исто толико освојених бодова.

Победу на домаћем терену уписао је и Лестер који је са 2:0 славио против Вотфорда головима Џејмија Вардија са пенала у 55. минуту и Џејмса Медисона у 95. минуту.

Лестер је други на табели са 35 бодова, док је Вотфорд последњи са само осам бодова.

Фудбалери Саутемптона победили су Норич са 2:1, док је Вулверхемптон славио против Вест Хема са 2:0.

Фудбалери Ливерпула победили су вечерас на свом терену Евертон са 5:2, у утакмици 15. кола Премијер лиге.

Ливерпул је уписао 14. победу од почетка шампионата и први је на табели са 43 бода, односно има осам више од Лестера, а 11 од Манчестер ситија.

На другој страни, Евертон се после деветог пораза налази у зони испадања, на 18. месту са само 14 освојених бодова.

Голеаду на "Енфилду" започео је већ у шестом минуту Дивок Ориги, након сјајне асистенције Садиа Манеа. На 2:0 повисио је у 17. минуту Џердан Шаћири, а асистент је поново био Мане.

Четири минута касније Евертон је узвратио преко Мајкла Кина, али је Ливерпул другим голом Оригија (31. минут) и поготком Манеа (45. минут) најавио још једну победу.

Евертон је преко Ришарлисона у финишу првог полувремена смањио на 4:2, а коначан резултат поставио је Жоржињо Вајналдум у 90. минуту. ;

Ливерпул у наредном колу Премијер лиге гостује Борнмуту, док фудбалере Евертон чека још један тежак задатак пошто им у госте долази Челси.