ПЛ: Мане и Ориги се поигравали са Евертоном, Мурињов Тотенхем поражен на Олд Трафорду

Бета

04. 12. 2019. у 22:47

Славље Ливерпула Фото: Танјуг/AP Photo/Jon Super

Јунајтед је на свом терену савладао Тотенхем, Челси је био бољи од Астон ВИле, градски дерби Мерсисајда је припао Клоповом тиму
Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су вечерас на свом терену екипу Тотенхема са 2:1, у утакмици 15. кола Премијер лиге. Мечу је претходио сјајан гест Жозеа Муриња који је наследнику на клупи Јунајтеда поклонио скупоцени шампањац.

Јунајтед је повео већ у шестом минуту голом Маркуса Рашфорда, изједначио је Деле Али у 39, а победу клубу с "Олд Трафорда" донео је Рашфорд са пенала у 49. минуту.

Манчестер јунајтед је, после два ремија, уписао пету победу од почетка шампионата и шести је на табели са 21 бодом. На другој страни, Тотенхем је доживео први пораз од доласка Жозеа Муриња и тренутно је осми са 20 бодова.

Истим резултатом Челси је на свом терену био бољи од Астон Виле.

Стрелци за победнички тим били су Тами Абрахам у 24. и Мејсон Маунт у 48. минуту, док је једини гол за Астон Вилу постигао Трезеге у 41. минуту.

Челси је четврти на табели са 29 бодова, док је Астон Вила на 15. позицији са исто толико освојених бодова.

Победу на домаћем терену уписао је и Лестер који је са 2:0 славио против Вотфорда головима Џејмија Вардија са пенала у 55. минуту и Џејмса Медисона у 95. минуту.

Лестер је други на табели са 35 бодова, док је Вотфорд последњи са само осам бодова.

Фудбалери Саутемптона победили су Норич са 2:1, док је Вулверхемптон славио против Вест Хема са 2:0.

Фудбалери Ливерпула победили су вечерас на свом терену Евертон са 5:2, у утакмици 15. кола Премијер лиге.

Ливерпул је уписао 14. победу од почетка шампионата и први је на табели са 43 бода, односно има осам више од Лестера, а 11 од Манчестер ситија.

На другој страни, Евертон се после деветог пораза налази у зони испадања, на 18. месту са само 14 освојених бодова.

Голеаду на "Енфилду" започео је већ у шестом минуту Дивок Ориги, након сјајне асистенције Садиа Манеа. На 2:0 повисио је у 17. минуту Џердан Шаћири, а асистент је поново био Мане.

Четири минута касније Евертон је узвратио преко Мајкла Кина, али је Ливерпул другим голом Оригија (31. минут) и поготком Манеа (45. минут) најавио још једну победу.

Евертон је преко Ришарлисона у финишу првог полувремена смањио на 4:2, а коначан резултат поставио је Жоржињо Вајналдум у 90. минуту. ;

Ливерпул у наредном колу Премијер лиге гостује Борнмуту, док фудбалере Евертон чека још један тежак задатак пошто им у госте долази Челси.