Ванредно коло Премијер лиге започело је победом Кристал Паласа против Борнмута - 1:0 (0:0). Не би овај тријумф био толико битан да домаћи тим није до њега дошао на тежи начин.

Екипа, у којој је капитен Лука Миливојевић, је од 19. минута играла са играчем мање пошто је Мамаду Сако после неопрезоног старта добио директан црвени картон.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Кјелини: Роналдо покраден за Златну лопту, Реал је одлучио

Ипак, без обзира на то што су имали играча мање током већег дела меча поготком Џефрија Шлупа, после продора, у 76. минуту су стигли до три бода.

Палас је тако после 15. кола на петој позицији са 21 бодом, док је Борнмут на 12. месту са 16 поена.

Манчестер сити полако проналази пут из резултатске кризе. После неколико слабијих резултат пулени Пепа Гвардиоле су остварили убедљиву победу.

На гостовању су савладали Барнли - 4:1. У тиму поново није било повређеног Куна Агуера, па је Габријел Жесус преузео одговорност. Са два гола у 24. и 50. минуту, на асистенције Давида и Бернарда Силве је донео недостижну предност домаћину. Родри је потом у 68. минуту постигао "пројектил" ка голу Поупа чији је покушај интервенције само додатно улепшао погодак. Ријад Марез је у 87. минуту постигао нови гол за "грађане", да би Роби Брејди у 89. поставио коначан резултат.

Сити је, бар на једно вече, преузео другу позицију са 32 бода колико има и трећепласирани Лестер. На првом месту је Ливерпул са 40, али и "црвени" и "лисице" своје мечеве играју у среду против Евертона односно Вотфорда.