Фудбалери Зенита победили су вечерас у Санкт Петербургу Лион са 2:0 у Петом колу Групе Г Лиге шампиона, док су у Групи Х Валенсија и Челси играли нерешено 2:2.

Зенит је пред својим навијачима дошао до веома битне победе пред последње коло групне фазе Лиге шампиона.

Голове за тријумф руског тима постигли су Артјом Дзјуба у 42. минуту и Магомед Оздоев у 84. минуту.

Српски интернационалац Бранислав Ивановић с капитенском траком на руци предводио је Зенит и одиграо цео меч.

Зенит и Лион после пет утакмица имају по седам бодова и налазе се на деоби другог места Групе Г.

Валенсија је на свом терену била на прагу пораза, пошто је Челси после преокрета головима Матеа Ковачића у 41. и Кристијана Пулишића у 50. минуту водио све до саме завршнице, али је домаћин ипак у 82. преко Данијела Васа дошао до изједначења.

Претходно водећи гол за Валенсију постигао је Карлос Солер 40. минуту.

Валенсија и Челси имају по осам бодова на челу Групе Х, док Ајакс с утакмицом мање има седам, а Лил један бод.