Контеовом Интеру рачуне не могу да помрсе ни елементарне непогоде. Због велике кише која је падала у Торину и веома лошег стања терена утакмица "нероазура" и "бикова" била је под знаком питања, али када су екипе изашле на терен тамо је постојао само један тим - милански, који је на крају славио 3:0 (2:0).

Тешки услови за игру су већ у 12. минуту "однели прву жртву", пошто је због повреде терен морао да напусти капитен Торина Андреа Белоти, а баш у моменнту када су домаћини чекали прекид како би Симоне Заза ушао на терен уместо Белотија, Интер је дошао до предности. Лаутаро Мартинез је добио дубинску лопту у простор, изашо сам пред голмана домаћина и без већих проблема послао лопту у доњи десни угао.

Када је Стефан Де Фрај у 32. минуту дуплирао предност гостију било је извесно где ће три бода завршити, да би последње сумње одагнао ове сезоне сјајни Ромелу Лукаку на отварању другог полувремена.

Интер је овим тријумфом задржао корак за водећим Јувентусом са бодом мање.