Фудбалери Бајерна из Минхена победили су у гостима екипу Диселдорфа са 4:0, у утакмици 12. кола немачке Бундеслиге.

Бајерн је питање победника на овом мечу решио после првог полувремена головима Бенжамена Павара у 11, Корантена Толиса у 27. и Сержа Гнабрија у 34. минуту. Убедљиву победу Бајерна потврдио је Филипе Кутињо у 70. минуту.

Бајерн је уписао седму победу од почетка шампионата и тренутно је други на табели са 24 бода, односно има бод мање од првопласиране Борусије Менхенгладбах која је данас изгубила од Унион Берлина са 2:0.

Фудбалери Шалкеа победили су у гостима Вердер са 2:1 и након шесте победе у шампионату тренутно су четврти на табели са 22 бода. Стрелци за Шалке на данашњем мечу били су Амин Арит и Бенито Раман, док је једини гол за Вердер постигао Јуја Осако.

Волфсбург је славио у гостима против Ајнтрахта са 2:0, док су Бајер Леверкузен и Фрајбург одиграли нерешено 1:1.