Црвена звезда је тешком муком успела да оправда улогу фаворита у Купу Србије. Уз доста муке су успели да савладају Мачву - 1:0 (0:0).

Изабраници Владана Милојевића су контролисали игру, нападали, имали више покушаја, али су једва успели да обезбеде пласман у четвртфинале такмичења.

Боаћи је прошао пут од трагичара до хероја. Ричмонд је прво промашио пенал, па се у 66. минуту искупио и матирао расположеног Пулетића за тријумф свог тима.

Добра вест за Милојевића је и то што се на дебију добро показао Вељко Николић, млади везиста рођен 1999. године.

17:45 - САСТАВИ ТИМОВА

ЗВЕЗДА: Поповић - Гајић, Дегенек, Бабић, Гобељић - Вулић, Кањас - Симић, Николић, Ван ла Пара - Боаћи.

МАЧВА:Пулетић - Дукић, Јевтић, Мијаиловић, Пејовић - Божић, Јовановић - Марковић, Илић, Вујасин - Ашћерић.

18:02 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Утакмица на стадиону "Рајко Митћи" је почела.

18:06 - КРАТАК ПРЕКИД ЗБОГ ПОВРЕДЕ ПУЛЕТИЋА

Имао је Боаћи прву шансу на мечу, али је дошло до судара са голманом гостију Пулетићем, па је дошло до кратког прекдиа док се указивала помоћ чувару мреже Мачве.

18:12 - НИКОЛИЋ МОТИВИСАН

Дебитант у тиму Звезде Вељко Николић је за сада веома мотивисан. Учествује у скоро свим акцијама свог тима и показује због чега му је Милојевић указао поверење.

18:20 - ЗВЕЗДА КОНТРОЛИШЕ ИГРУ

У првих двадесетак минута утакмице Звезда је та која контролише темпо и диктира дешавања на терену. Посед лопте је углавном у ногама црвено-белих, али не успевају опасније да припрете.

18:25 - ДОБРИ ПОКУШАЈИ ВУЛИЋ И ГОБЕЉИЋА

У кратком временском размаку је Звезда имала две прилике. Прво је Вулић добро извео слободан ударац, Пулетић је избио лопту у корнер, да би потом покушао и Гобељић, али је Пулетић поново био на месту.

18:30 - ПРИПРЕТИЛА И МАЧВА

После силних напада Звезде припретила је и Мачва и то два пута. Прво је добар центаршут Марковића осујетио Бабић, да би недуго затим Мачва имала и знатно бољу прилику, Поповић је одлично интервенисао. Вулић је на другој страни покушао из слободног ударца, шутирао је право у Пулетића.

18:37 - НЕМА УЗБУЂЕЊА

У последњих десетак минута нема никаквих узбуђења на мечу. Дешавања су углавном на средини терена, уз доста ситних фаулова.

18:41 - ПУЛЕТИЋ ПОНОВО ОДЛИЧАН

После лоше избијене лопте је са неких двадесетак метара Вулић шутирао снажно, Пулетић је морао добро да се помучи како би избио лопту у корнер. Настала је затим гужва у петерцу, али ни то Звезда није искористила. Убрзо нови корнер, пробао је Бабић, Пулетић је поново био сигуран.

18:45 - ЗВЕЗДА НИ ИЗ ПРЕКИДА НЕ ДОЛАЗИ ДО ГОЛА

Имала је Звезда чак 11 корнера у првих 40 минута меча и није успела да затресе мрежу Мачве. Боаћи је после доброг центаршута каснио, па је Пулетић добро интервенисао.

18:49 - ПОЛУВРЕМЕ

Звезда је била бољи тим, извела је чак 12 корнера, упутила 11 шутева ка голу, осам у оквир, али је сјајни Пулетић зачарао мрежу, тако да нема голова на полувремену у Београду.

19:09 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Друго полувреме у Београду је почело. У паузи између два дела су навијачи Звезде направили бакљаду на северној трибини.

19:18 - ПОПОВИЋ СПАСИЛАЦ

Најбоља шанса за Мачву у 55. минуту. Вујасин је послао перфектан ударац, снажан и прецизан у даљи угао, Поповић се оклизнуо, али је и поред тога успео да докачи лопту довољни и да је одбије у корнер. После ударца из угла није било опасности.

19:23 - БОАЋИ ПРОМАШИО ПЕНАЛ

Капитен Мачве Пејовић је играо руком у казненом простору, Грујић је показао на "белу тачку". Боаћи је преузео одговорност, а док се чекао знак арбитра Пулетић је играо "игрице" са нападачем Звезде. Све време му је руком показивао да ће се бацити у леву страну, Боаћи је на крају шутирао у ту страну, али поред стативе.

19:26 - ДУПЛА ПРОМЕНА МИЛОЈЕВИЋА

Схватио је Милојевић да нема времена за чекање. Увео је Марина и Вукановића уместо Ван ла Паре и Николића.

19:29 - БОАЋИ СЕ ИСКУПИО

ГОООЛ - Искупио се Боаћи за промашени пенал. Поред тројице дефанзиваца Мачве је пронашао простор и матирао Пулетића, па имао мањи вербални дуел са њим.

19:34 - ДОБРЕ ШАНСЕ НА ОБЕ СТРАНЕ

Могла је Звезда да дуплира предност. Марин је шутирао одлично, гађао је даљи угао, лопта је отишла тик поред стативе. Могла је за то да стигне казна. Дегенек је имао лошу повратну лопту, Поповић је био за нијансу бржи од Ашћерића и спречио је погодак.

19:38 - ЗВЕЗДА ЖЕЛИ НОВИ ГОЛ

Без обзира на то што имају предност, црвено-бели иду у напад и показују велику жељу да постигну још један погодак и тако ставе тачку.

19:43 - ПОСЛЕДЊА ПРОМЕНА МИЛОЈЕВИЋА

Направио је Милојевић и последњу измену. Уместо Симића је ушао Јевтовић.

19:47 - КРАТАК ПРЕКИД ЗБОГ ГРЧА

Дошло је до кратког прекида меча због повреде Марковића, тачније проблема са грчевима у нози. Остао је да лежи на земљи, па је са лекарима изашао ван и после неколико десетина секунди се вратио на терен.

19:52 - ПОПОВИЋ НА МЕСТУ

Припретила је Мачва из слободног ударца, покушали су да изненаде Поповића, али је чувар мреже Звезде био добро постављен.

19:55 - КРАЈ МЕЧА

Утакмица на стадиону "Рајко Митић" је завршена. Звезда ће играти у четвртфиналу Купа Србије.