Фудбалска репрезентација Швајцарске пласирала се на Европско првенство 2020. године, пошто је на гостујућем терену победила Гибралтар 6:1, у квалификационој Групи Д.

Двоструки стрелац био је Седрик Итен, у 10. и 84. минуту, а голове су постигли још Рубен Варгас у 50, Кристијан Фаснахт у 57, Лорис Бенито у 75. и Гранит Џака у 86. минуту. Једини гол за Гибралтар постигао је Рис Стајч у 74. минуту.

Швајцарска је прва у групи са 17 бодова, а друга је Данска са 16 бодова, која се пласирала на Европско првенство ремијем у Даблину против Републике Ирске.

Данска је повела у 73. минуту голом Мартина Брајтвајта, а домаћи су изједначили голом Мета Доертија у 85. минуту. Ирци ће играти у баражу.

У Групи Ф, Шпанија, која се раније пласирала на Европско првенство, победила је у Мадриду Румунију 5:0 и остварила осми тријумф у квалификацијама. У тој групи Норвешка је као гост победила Малту са 2:1, а Шведска, која се такође пласирала на турнир, је у Солни била боља од Фарских Острва са 3:0.

Из Групе Ј познато је да су на Европском првенству Италија и Финска. Италија је Палерму победила Јерменију 9:1 и остварила максималну 10. победу у квалификацијама. Два гола постигао је Ћиро Имобиле, у осмом и 33. минуту, а двоструки стрелац био је и Николо Заниоло, у деветом и 64. минуту.

Голове су постигли још Николо Барела у 29, Алесио Ромањоли у 72, Жоржињо из пенала у 75, Рикардо Орсолини у 78. и Енрико Кијеза у 81. минуту. Једини гол за Јерменију постигао је Едгар Бабајан у 79. минуту.

Финска је у Атини изгубила од Грчке 1:2, а Босна и Херцеговина је у Вадузу победила Лихтенштајн 3:0 у истој групи.