КРАЈ: Србија без директног пласмана на ЕП - Португалци победили, а орлови освојили само бод у Београду

17. 11. 2019. у 14:30

Детаљ са меча Фото: Н. Параушић

Изабраници Љубише Тумбаковића су одиграли нерешено са Украјинцима и тако ће нову шансу тражити у баражу

Србија ће до Европског првенства морати да проба преко баража. Од директног пласмана нема ништа.

Још пре меча са Украјином су шансе биле у домену теорије, а то се променило и после 90 минута на стадиону "Рајко Митић".

Изабраници Љубише Тумбаковића су освојили само бод (2:2), док су Португалци оправдали улогу фаворита у Луксембургу (2:0).

То значи да на шампионат Старог континента из групе "Б" иду Украјина и Португалија, док "орлове" очекује бараж са Норвежанима у марту.

САСТАВИ ТИМОВА

СРБИЈА: Рајковић - Максимовић, Миленковић, Коларов, Родић - Гудељ, Максимовић - Тадић, Љајић, Радоњић - Митровић. Селектор: Љубиша Тумбаковић

УКРАЈИНА: Пјатов - Каравајев, Матвијенко, Кривцов, Миколенко - Сидорчук - Циганков, Коваленко, Малиновскиј, Јармоленко - Јаремчук. Селектор: Андреј Шевченко.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Утакмица на стадиону "Рајко Митић" је почела.

МАЛО НАВИЈАЧА

Утакмица са Украјином није привукла велико интересовање навијача. На стадиону се налази између две и три хиљаде навијача.

СРБИЈА БОЉА НА СТАРТУ

На почетку утакмице је Србија боља. Има већи посед лопте и већи број шутева. Пјатов је одлично реаговао до сада и спречио погодак.

ТАДИЋ СА ПЕНАЛА ЗА ПРЕДНОСТ

ГООООЛ - Тадић је шутирао, Матијенко је руком зауставио тај покушај, а судија Меден је одмах показао на "креч". Тадић је узео лопту и послао голмана у једну, лопту у другу страну.

УКРАЈИНЦИ ПРИПРЕТИЛИ

После примљеног гола су Украјинци припретили, а све то је могао да казни Тадић који се нашао у одличној ситуацији, али није успео да примири лопту пре шута.

МНОГО СРЕЋЕ ЗА СРБИЈУ

Рајковић је слабије реаговао приликом истрчавања, лопта је дошла до Јармоленка који је гађао даљи угао и погодио стативу. Много среће за "орлове" у 22. минуту

СТИГЛА ЈОШ ЈЕДНА ГРУПА НАВИЈАЧА НА ТРИБИНЕ

Група од око 60 навијача је стигла на Јужну трибину.

ЛУКСЕМБУРГ ЧУВА НАДУ

После 25 минута утакмице у Луксембургу голова нема. Тренутни резултат не одговара Португалцима и иде на руку селекцији Србије.

УКРАЈИНА ИЗЈЕДНАЧИЛА

ГООООЛ - Србија ни у последњем мечу квалификација не успева да сачува мирну мрежу. Одличан центаршут, Јаремчук матира Рајковића и доноси изједначење.

ТЕМПО ЈЕ ОПАО

Темпо утакмице је значајно опао од момента када је Украјина изједначила. Гости се чувају и не желе да ризикују.

ПРОБЛЕМ ЗА СРБИЈУ

Португалија је повела у Луксембургу, то значи да је Србија све даље од директног пласмана на ЕП.

ПОЛУВРЕМЕ У БЕОГРАДУ

Полувреме у Београду. После 45 минута резултат између Србије и Украјине је 1:1.

ПАУЗА И У ЛУКСЕМБУРГУ, ПОРТУГАЛЦИ ВОДЕ

Португалија има гол предности после првог полувремена. Резултат који њих води директно на ЕП.

ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Друго полувреме у Београду је почело. Србија ће морати да буде знатно офанзивнија да би дошла до три бода.

СРБИЈА АГРЕСИВНО КРЕНУЛА

Кренула је Србија веома агресивно у другом полувремену. Тадић је имао солидну прилику, Пјатов је одбранио. Сергеј Милинковић-Савић се загрева.

СРБИЈА ПОНОВО ВОДИ

ГООООЛ - Идеалан центрашут Тадића, Митровић је избегао офсајд замку, примио лопту и сјајним ударцем затресао мрежу. Проблем је што Португалци и даље воде.

ДУПЛИ КОРНЕР ЗА УКРАЈИНЦЕ

Имала је Украјина две узастопне прилике из два корнера. Одбрана Србије је реаговала и спречила опасност.

ПРВА ПРОМЕНА ТУМБАКОВИЋА

Направио је Тумбаковић прву измену у 69. минуту. Ушао је Мијат Гаћиновић уместо Адема Љајића.

ДОБРА ШАНСА ЗА МИТРОВИЋА

Имао је Митровић одличну прилику да стави тачку на меч. Са десне стране искоса је одлино шутирао, голман Пјатов је још боље интервенисао.

ПРОМЕНЕ НА ОБЕ СТРАНЕ

Направили су Тумбаковић и Шевченко промене. Миливојевић је заменио Немању Максимовића на једној, док су на другој ушли Шепелев и Беседин уместо Коваленка и Циганкова.

ЛУКСЕМБУРГ СЕ НАДИГРАВА

Иако немају никакве шансе за пролаз фудбалери Луксембурга нису истакли белу заставицу. Имају жељу да се надигравају са Португалцима, а у 75. минуту су имали и два шута ка голу, један више од њихових ривала.

СЕРГЕЈ УШАО У ИГРУ

Последња промена Тумбаковића. Радоњић је изашао, ушао је Сергеј Милинковић-Савић.

ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА УКРАЈИНЦЕ

Имала је Украјина велику прилику да дође до изједначења у 87. минуту, Шепелев је срећом послао лопту далеко преко гола.

КРАЈ НАДЕ

Србија више нема ни теоријску шансу за директан пласман на ЕП. Кристијано Роналдо је дуплирао предност Португалије и тако ставио тачку на меч у Луксембургу.

УКРАЈИНЦИ ИЗЈЕДНАЧИЛИ

ГОООЛ - У судијској надокнади су Украјинци изједначили. Искористили су потпуно смушеност одбране "орлова" и поготком Бесиедина дошли до бода у Београду.