Србија ће до Европског првенства морати да проба преко баража. Од директног пласмана нема ништа.

Још пре меча са Украјином су шансе биле у домену теорије, а то се променило и после 90 минута на стадиону "Рајко Митић".

Изабраници Љубише Тумбаковића су освојили само бод (2:2), док су Португалци оправдали улогу фаворита у Луксембургу (2:0).

То значи да на шампионат Старог континента из групе "Б" иду Украјина и Португалија, док "орлове" очекује бараж са Норвежанима у марту.

14:32 - САСТАВИ ТИМОВА

СРБИЈА: Рајковић - Максимовић, Миленковић, Коларов, Родић - Гудељ, Максимовић - Тадић, Љајић, Радоњић - Митровић. Селектор: Љубиша Тумбаковић

УКРАЈИНА: Пјатов - Каравајев, Матвијенко, Кривцов, Миколенко - Сидорчук - Циганков, Коваленко, Малиновскиј, Јармоленко - Јаремчук. Селектор: Андреј Шевченко.

15:01 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Утакмица на стадиону "Рајко Митић" је почела.

15:05 - МАЛО НАВИЈАЧА

Утакмица са Украјином није привукла велико интересовање навијача. На стадиону се налази између две и три хиљаде навијача.

15:08 - СРБИЈА БОЉА НА СТАРТУ

На почетку утакмице је Србија боља. Има већи посед лопте и већи број шутева. Пјатов је одлично реаговао до сада и спречио погодак.

15:10 - ТАДИЋ СА ПЕНАЛА ЗА ПРЕДНОСТ

ГООООЛ - Тадић је шутирао, Матијенко је руком зауставио тај покушај, а судија Меден је одмах показао на "креч". Тадић је узео лопту и послао голмана у једну, лопту у другу страну.

15:14 - УКРАЈИНЦИ ПРИПРЕТИЛИ

После примљеног гола су Украјинци припретили, а све то је могао да казни Тадић који се нашао у одличној ситуацији, али није успео да примири лопту пре шута.

15:22 - МНОГО СРЕЋЕ ЗА СРБИЈУ

Рајковић је слабије реаговао приликом истрчавања, лопта је дошла до Јармоленка који је гађао даљи угао и погодио стативу. Много среће за "орлове" у 22. минуту

15:26 - СТИГЛА ЈОШ ЈЕДНА ГРУПА НАВИЈАЧА НА ТРИБИНЕ

Група од око 60 навијача је стигла на Јужну трибину.

15:29 - ЛУКСЕМБУРГ ЧУВА НАДУ

После 25 минута утакмице у Луксембургу голова нема. Тренутни резултат не одговара Португалцима и иде на руку селекцији Србије.

15:32 - УКРАЈИНА ИЗЈЕДНАЧИЛА

ГООООЛ - Србија ни у последњем мечу квалификација не успева да сачува мирну мрежу. Одличан центаршут, Јаремчук матира Рајковића и доноси изједначење.

Детаљ са меча Фото: Н. Параушић

15:38 - ТЕМПО ЈЕ ОПАО

Темпо утакмице је значајно опао од момента када је Украјина изједначила. Гости се чувају и не желе да ризикују.

15:43 - ПРОБЛЕМ ЗА СРБИЈУ

Португалија је повела у Луксембургу, то значи да је Србија све даље од директног пласмана на ЕП.

15:47 - ПОЛУВРЕМЕ У БЕОГРАДУ

Полувреме у Београду. После 45 минута резултат између Србије и Украјине је 1:1.

15:50 - ПАУЗА И У ЛУКСЕМБУРГУ, ПОРТУГАЛЦИ ВОДЕ

Португалија има гол предности после првог полувремена. Резултат који њих води директно на ЕП.

16:05 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Друго полувреме у Београду је почело. Србија ће морати да буде знатно офанзивнија да би дошла до три бода.

16:09 - СРБИЈА АГРЕСИВНО КРЕНУЛА

Кренула је Србија веома агресивно у другом полувремену. Тадић је имао солидну прилику, Пјатов је одбранио. Сергеј Милинковић-Савић се загрева.

16:15 - СРБИЈА ПОНОВО ВОДИ

ГООООЛ - Идеалан центрашут Тадића, Митровић је избегао офсајд замку, примио лопту и сјајним ударцем затресао мрежу. Проблем је што Португалци и даље воде.

16:22 - ДУПЛИ КОРНЕР ЗА УКРАЈИНЦЕ

Имала је Украјина две узастопне прилике из два корнера. Одбрана Србије је реаговала и спречила опасност.

16:27 - ПРВА ПРОМЕНА ТУМБАКОВИЋА

Направио је Тумбаковић прву измену у 69. минуту. Ушао је Мијат Гаћиновић уместо Адема Љајића.

16:31 - ДОБРА ШАНСА ЗА МИТРОВИЋА

Имао је Митровић одличну прилику да стави тачку на меч. Са десне стране искоса је одлино шутирао, голман Пјатов је још боље интервенисао.

16:35 - ПРОМЕНЕ НА ОБЕ СТРАНЕ

Направили су Тумбаковић и Шевченко промене. Миливојевић је заменио Немању Максимовића на једној, док су на другој ушли Шепелев и Беседин уместо Коваленка и Циганкова.

16:38 - ЛУКСЕМБУРГ СЕ НАДИГРАВА

Иако немају никакве шансе за пролаз фудбалери Луксембурга нису истакли белу заставицу. Имају жељу да се надигравају са Португалцима, а у 75. минуту су имали и два шута ка голу, један више од њихових ривала.

16:41 - СЕРГЕЈ УШАО У ИГРУ

Последња промена Тумбаковића. Радоњић је изашао, ушао је Сергеј Милинковић-Савић.

16:46 - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА УКРАЈИНЦЕ

Имала је Украјина велику прилику да дође до изједначења у 87. минуту, Шепелев је срећом послао лопту далеко преко гола.

16:48 - КРАЈ НАДЕ

Србија више нема ни теоријску шансу за директан пласман на ЕП. Кристијано Роналдо је дуплирао предност Португалије и тако ставио тачку на меч у Луксембургу.

16:53 - УКРАЈИНЦИ ИЗЈЕДНАЧИЛИ

ГОООЛ - У судијској надокнади су Украјинци изједначили. Искористили су потпуно смушеност одбране "орлова" и поготком Бесиедина дошли до бода у Београду.