Хрватска је изборила пласман на ЕП 2020. године. У Ријеци су савладали Словачку (3:1) и тако као првопласирани са 17 бодова прошли на шампионат.

Велс је тријумфом против Азербејџана у Бакуу (2:0) задржао шансу за директан пласман. Њих у последњем колу очекује директан дуел са Мађарском. Њихов наредни ривал има 12 поена, бод више, али шансе има и Словачка, ако убедљиво савладају Азербејџан, а Велс и Мађарска ремизирају.

У Групи И Белгија је у Санкт Петербургу победила Русију са 4:1. Белгија је повела у 19. минуту голом Торгана Азара, а затим је два гола постигао његов старији брат Еден Азар, у 33. и 40. минуту. Ромелу Лукаку постигао је четврти гол у 72. а седам минута касније коначан резултат поставио је Георги Џикија.

Белгија има свих девет победа и 27 бодова, а Русија на другом месту 21 бод.

У групи Ц Немци су декласирали Белорусију (4:0) и тако и дефинитивно обезбедили ЕП. Њима се придружила Холандија која је ремизирала са Северном Ирском (0:0). То уједно значи и да су Словенци остали без шанси.

У групи "Г" су Пољаци савладали Израел (2:1) и потврдили прву позицију, док ће са њима играти и Аустрија која је била боља од Северне Македоније (2:1).