Фудбалери Португалије победили су вечерас на свом терену Литванију са убедљивих 6:0, у деветом колу Групе Б квалификација за Европско првенство.

Португалија је после првог полувремена имао два гола предности, а оба је постигао Кристијано Роналдо - први у седмом минуту са пенала, а други у 22. минуту.

Пици је у 52. минуту повећао на 3:0, четири минута касније у стрелце се уписао и Гонсалу Пасенсија, у 63. је погодио и Бернардо Силва, а тачку на овај меч ставио је Роналдо у 65. минуту.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Србија победила Луксембург и задржала теоретске шансе да се пласира на ЕП

У другом мечу Групе Б, Србија је у Београду победила Луксембург са 3:2.

Украјина је прва на табели Групе Б са 19 бодова и већ је осигурала пласман на ЕУРО, док је Португал пред последње коло направио корак ка шампионату Европе пошто је други са 14 бодова. Србија је трећа на табели са 13 освојених бодова, Луксембург је на четвртом месту са четири бода, док је Литванија последња са само једним бодом.

Фудбалери Енглеске победили су у Лондону селекцију Црне Горе са 7:0 у Групи А и оверили пласман на Европско првенство, баш као Чешка која је после преокрета победила Косово са 2:1.

Енглеска је питање победника на Вемблију решила већ после првих 45 минута када је пет пута погађала мрежу Црне Горе.

Голеаду је почео Алекс Окслејд-Чемберлен у 11. минуту, потом је два пута погађао Хари Кејн, у 19. и 24. минуту, у стрелце се уписао и Маркус Рашфорд у 30. минуту, да би Кејн ставио тачку на прво полувреме голом у 37. минуту.

Александар Шофранац је у 66. минуту постигао аутогол, а коначан резултат поставио је Теми Абрахам у 84. минуту.

Тзв. Косово је у Плзењу повело голом Атеа Нухијуа у 50. минуту, али је Чешка до краја успела да преокрене меч. Прво је Алекс Крал у 71. минуту погодио за 1:1, а победу домаћој селекцији донео је Ондреј Целушкау 79. минуту.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Србин међу 22 најбоља играча света: Тадић у пробраном друштву

Енглеска је прва у Групи А са 18 бодова, Чечка на другом месту има 15, а Косово треће са 11 бодова. Црна Гора и Бугарска су сакупиле по три бода.

Фудбалери Француске победили су на свом терену Молдавију са 2:1 у Групи Х, док су Албанија и Андора одиграле 2:2. Турска је раније данас одиграла 0:0 са Исландом.

Пласман на ЕУРО из ове групе обезбедили су Француска и Турска.