Да су од почетка сезоне играли као против Јувентуса, фудбалери Милана би се борили за излазак у Европу. Ипак, иако су пружили једну од најбољих партија од почетка овосезонске Серије А, “росонери” су у Торину поражени од шампиона 1:0 (0:0).

Гол одлуке дело је Паула Дибале у 77. минуту. Сјајни Аргентинац, који је у 55. минуту заменио прву звезду тима Кристијана Роналда, сам се, између три противничка фудбалера, изборио за позицији у слабијом, десном, ногом рутински послао лопту по земљи поред Донаруме.

По ко зна који пут од доласка Маурисија Сарија Јуве није блистао. Мучили су гости шампиона, већим делом утакмице били и опаснији ривал, али је вечерас сјани Војчех Шчесни чинио чуда на голу и неколико веома опасних покушаја из даљине, пре свих Хакана Чалханоглуа, успешно зауставио.

Јувентус је са нова три бода задржао лидерску позицију у односу на првог пратиоца Интер, од којег има бод више, док је Милан седмим неуспехом у сезони остао у доњем делу табеле (14. место).