Овај Ливерпул је шампионски. У директном дуелу са највећим конкурентом за титулу, изабраници Јиргена Клопа савладали су Манчестер сити пред својим навијачима 3:1 (2:0) и направили огроман корак ка трофеју који се на “Енфилду” чека од 1990. године.

Европски шампион је фуриозно почео дерби који се с нестрпљењем чекао у скоро целој фудбалској Европи. После 13 минута игре на семафору је већ било 2:0. Фабињо (6. минут) и Салах бацили су великог ривала у нокдаун, да би на отварању другог полувремена енглеског првака додукао Мене (51. минут).

Кренуо је Сити тада на све или ништа, стварали су “грђани” прилике пред голом Алисона, али је само Бернардо Силва, у 78. минуту, погодио мрежу “црвених” и тако, испоставило се на крају само ублажио пораз Манчестера.

Сити је у 12. кола Премијер лиге већ уписао три пораза, Серхио Агуеро ни на 10. мечу на “Енфилду” није успео да затресе мрежу Ливерпула, који сада изабраницима Пепа Гвардиоле бежи девет бодова.