ШАМПИОН је застао у Ивањици. Јавор је отвореном и храбром игром успео да прекине првенствену серију Црвене звезде од седам победа и успори је у силном трку ка јесењој титули - 1:1 (1:0). Гости су до бода дошли у финишу меча, преко резервисте Милана Јевтовића.

У узбудљивој утакмици, сва три исхода су била на клацкалици, која је врло лако могла да претегне на црвено-белу страну да је Бен у петом минуту судијске надокнаде искористио чист зицер. Одличном одбраном истакао се голман домаћих Ђорђе Лазовић и преузео улогу јунака меча која је пре тога била у рукама његових саиграча Мркаића и Петковића.

Њих двојица су, у акцији преписаној од Тотенхема, режирала вођство домаћих у 25. минуту. Мркајић се експресно убацио по левој страни као Сон и сјајно асистирао Петковићу, који је попут Кејна матирао Милана Борјана и постигао свој девети гол ове сезоне - 1:0.

Милојевићеви изабраници су после тога кренули по изједначење и дуго им је требало да до њега дођу, а у тој потери су из неколико ситуација могли да приме и други гол из опасних контри Јавора. У стартној постави црвено-белих било је места и за Мирка Иванића, први пут од 29. септембра и меча са Мачвом. Мало тога се поново видело од црногорског репрезентативца, а још мање од шпанског појачања Кањаса. И Боаћија је у финишу првог полувремена надмудрио Лазовић у ситуацији један на један, у наставку је резервиста Томане са петерца попут рагбисте пребацио гол са петерца, док је на другој страни Милуновић у 70. минуту са гол линије спречио лопту да уђе у мрежу и спасао Борјана.

Изједначење је стигло у 87. минуту, Боаћи је испао одличан асистент, а џокер Јевтовић је неометан са десетак метара коначно савладао одличног голмана Јавора.

Ово је био први реми црвено-белих у овом првенству, а Јавор им је први пут одолео после девет узастопних пораза.

ЈАВОР - Ц. ЗВЕЗДА 1:1 (1:0)
СТРЕЛЦИ: Петковић у 25. за Јавор, а Јевтовић у 87. минуту за Црвену звезду. Стадион крај Моравице. Гледалаца: 3.500. Судија: Петар Пипер (Чачак) 6.

ЈАВОР: Лазовић 8 - Паришић 7, Колаковић 7, Амановић 7, Јевремовић 7 - Долмагић 7 (од 73. Ђерић -) , Кувељић 7 - Маричић 7 (од 84. Цуцкић -), Пишчевић 7, Петковић 7,5 (од 90. Крнић -) - Мркаић 7,5.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 6,5 - Гајић 6 (од 90. Панков -), Милуновић 7, Бабић 6, Родић 6 - Вулић 6, Кањас 5 (од 46. Томане 5) - Бен 6, Симић 7, Иванић 5,5 (од 68. Јевтовић 7)- Боаћи 6,5.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Ђорђе Лазовић (Јавор)