Само бод за Црвену звезду у Ивањици. У отвореном мечу препуном шанси на обе стране на крају је дошло до поделе бодова - 1:1 (1:0).

Домаћи тим је повео преко Петковића у 25. минуту, а у првом делу су и једни и други могли да постигну бар још неки гол. У наставку је Милојевић све карте бацио на напад.

Било је прилика, да би Јевтовић у 86. минуту погодио за 1:1. Бен је у надокнади могао да донесе сва три бода црвено-белима, али је маестрални Лазовић интервенисао.

Сада следи репрезентативна пауза, после чега пулени Владана Милојевића гостују Радничком у Нишу.

14:05 - САСТАВИ ТИМОВА

ЈАВОР: Лазовић - Паришић, Колаковић, Амановић, Јевремовић - Долмагић, Кувељић - Маричић, Пишчевић, Петковић - Мркаић.

ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Милуновић, Бабић, Родић - Вулић, Кањас - Бен, Иванић, Симић - Боаћи.

14:32 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Утакмица у Ивањици је почела.

14:36 - СУДИЈА ИГРАО РУКОМ

Интересантна сцена у петом минуту. Боаћи је желео да пребаци лопту ефектно до саиграча, али је лопта судију Петра Пипера погодила у руку. Према новим правилима игре, дошло је до кратког прекида, а лопта је враћена у посед црвено-белих.

14:40 - ЈАВОР ТРАЖИО ПЕНАЛ

Имали су и једни и други по једну добру шансу у првих 10 минута. Прво је уз доста среће одбрана Звезде успела да отклони опасност у казненом простору, а онда је Вулић имао добру шансу из слободног ударца, оклизнуо се приликом тог покушаја и послао лопту поред гола.

Онда се догодила једна спорна ситуација. Долмагић је после дуела са Родићем пао у казненом простору. Јавор је тражио пенал, а судија Пипер је само одмахнуо руком и показао играчима да наставе меч.

14:43 - ОПРОБАО СЕ И СИМИЋ

Добар напад Звезде, одличан пријем Вељка Симића, његов шут је зауставио голман Лазовић.

14:47 - НЕВЕРОВАТНА ШАНСА ЗА ИВАНИЋА

Могла је Звезда да поведе у 17. минуту. Родић је остао сам на страни, шутирао, голман Лазовић је то одбио, Иванић је био на петерцу, лопту је са гол-линије избио један од дефанзиваца домаћина и тако спасао чист погодак.

14:55 - ЈАВОР ВОДИ

ГОООЛ - Јавор води у Ивањици од 25. минута. Одлична акција, Мркаић шаље идеалан центаршут по земљи, Родић касни, а Петковић шаље лопту у мрежу.

14:58 - НОВИ ПРОМАШАЈ ИВАНИЋА

Имала је Звезда прилику да експресно поравна резултат. После корнера је шутирао Иванић, право у голмана Лазовића.

15:04 - ЗВЕЗДА НАПАДА

Звезда константно напада после примљеног гола. Поново је у центру пажње био Иванић. Није се добро снашао на ивици казненог простора.

15:09 - ДОБАР ПОКУШАЈ МРКАИЋА - БОРЈАН СПАСИЛАЦ

Могао је Јавор да дуплриа предност у 37. минуту. Мркаић је одлично шутирао са ивице казненог простора. Борјан је уз доста проблема успео да интервенише, после чега се љутио на саиграче што су дали превише простора противничком играчу.

Јевремовић је недуго затим покушао да изненади Борјана, био је близу да у томе успе, али се чувар мреже црвено-белих снашао на крају.

15:13 - ЈАВОР УМАЛО ДО 2:0

Велика грешка Кањаса на средини терена, Пишчевић је украо лопту, имао је саиграче у добрим позицијама, али се одлучио за шут, лопта је завршила тик поред стативе.

15:15 - НЕВЕРОВАТАН ПРОМАШАЈ БОАЋИЈА

Милуновић је испуцао лопту, Боаћи је добро примио, штопери Јавора нису смели да га дирају када је ушао у казнени простор, а голман Лазовић је одлично истрчао, скратио угао и одбранио зицер у 44. минуту.

15:16 - ЈАВОР ВОДИ НА ПОЛУВРЕМЕНУ

Судија је одлучио да не продужава први део. Јавор на паузи води минималним резултатом.

15:32 - МИЛОЈЕВИЋ СВЕ КАРТЕ БАЦА НА НАПАД

Почело је друго полувреме. Милојевић је одлучио да извади неприметног Кањаса и да уведе нападача Томанеа.

15:38 - ЗВЕЗДА МОРА НАПРЕД, ЈАВОР ЧЕКА ШАНСУ

Звезда мора да крене са све јачим нападима како би дошла до изједначења. Свесни су тога и у Јавору, па стрпљиво чекају своје шансе из контри.

15:42 - ДОБАР ШУТ СИМИЋА, ЈАВОР СЕ ИЗВУКАО

Одлична прилика за Симића. Искористио је гужву, шутирао веома прецизно, али је са гол линије један од дефанзиваца Јавора избацио.

15:47 - ЈАВОР ПРЕТИ

Одлична прилика за Јавор у 60. минуту. Одличан шут Пишчевића, Борјан је уз доста напора успео да интервенише. Убрзо после тога је уследила контра Звезде, голман Лазовић је погрешио, одлучио да избије лопту, погодио је Томанеа и лопта је завршила иза гола.

15:50 - БОАЋИ ОСТАО ДА ЛЕЖИ НА ТРАВИ

Дуга лопта ка Боаћију у простор, голман Лазовић је први стигао до лопте, али је ту дошло до судара њих двојице. Ричмонд је остао да лежи непомично на трави, деловало је као да је изгубио свест. Брзо су се окупили играчи око њега, али је одмах дао сигнал да је све у реду. Борјан је у тој гужви добио жути картон због приговора.

15:54 - ИВАНИЋ ИЗАШАО, ЈЕВТОВИЋ УАШО

Мирко Иванић је напустио игру у 67. минуту, ушао је Милан Јевтовић. Пре тога је Бен пробао из слободног ударца, лопта је отишла далеко преко гола.

15:57 - ОДЛИЧНА ПРИЛИКА ЗА ЈАВОР

Имао је Јавор одличну прилику у 70. минуту, Милуновић је интервенисао и спасао гол, а после корнера није било опасности за Борјана.

16:02 - ПОНИШТЕН ГОЛ ЗВЕЗДЕ

Томане је главом проследио лопту до Боаћија који је затресао мрежу, кренуло је славље, али је линијски судија сигнализирао да је офсајд. Нису се у Звезди превише бунили.

16:06 - ВУЛИЋ СЕ ОПРОБАО, ТОМАНЕ ПАО У КАЗНЕНОМ

Вулић се опробао из слободног ударца, лопта је завршила преко пречке. Недуго затим је Томане пао у казненом простору, судија Пипер је одмах показао да нема ништа од пенала.

16:13 - ЈЕВТОВИЋ ЗА ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ

ГОООЛ - Боаћи је оставио лопту Јевтовићу који је шутирао снажно и прецизно и тако поравнао резултат у 86. минуту.

16:15 - ШАНСА ЗА СИМИЋА

Расположени Вељко Симић је одлично прошао, спремио се да шутне, али је линијски судија подигао заставицу и сигнализирао офсајд. Иста ситуација је била на другој страни. Боаћи је потом главом шутирао после фаула Родића, право у голмана Лазовића.

16:17 - ПАНКОВ НА ТЕРЕНУ

Милојевић је направио и трећу промену. Уместо Гајића је ушао Панков у другом минуту надокнаде. Играће се пет минута у другом делу.

16:20 - ЗВЕЗДИНИ ПОКУШАЈИ ИЗ ПРЕКИДА

Имала је Звезда два корнера у кратком временском размаку. Прво је Јевтовић шутирао далеко преко гола, да би потом Милуновић на првој стативи послао лопту такође преко гола.

16:22 - ВЕЛИКИ ПРОМАШАЈ БЕНА ЗА КРАЈ

Могао је Бен у 95. минуту да постане јунак и да донесе три бода. Изашао је сам пред Лазовића, али је голман Јавора одличном интервенцијом спречио погодак. Уследио је аут, Милуновић је направио фаул у нападу и то је био крај меча.