ЧУДА се не дешавају сваког 6. новембра. Ова Црвена звезда није имала ни приближну енергију, снагу, страст да као прошле године у ово време направи велики подвиг као против Ливерпула. По сличном сценарију од пре две недеље у Лондону, турбо Сон је протутњао „Мараканом“ и са два гола осигурао нову убедљиву победу Тотенхема – 0:4 (0:1). Ово је био један од најтежих пораза нашег најтрофејнијег клуба на свом стадиону у Европи, четворку са нулом је „сервирала“ још и Фиорентина давне 1965. године.

Црвено-бели моги највише да жале што нису искористили прву велику прилику на утакмици, заказао је Милан Павков. Да зло буде веће, херој победе над Ливерпулом је због повреде изнет са терена у 80. минуту, па је због свих искоришћених измена Звезда до краја играла са десеторицом и примила још један, четврти гол. У овом двомечу није имала великих шанси, можда ће јој се прилика да направи ново изненађење указати 26. новембра када у 5. колу Лиге шампиона долази Бајерн.

НА „ЗАПАДУ“ МНОГО ПРАЗНИХ МЕСТА ГРОЗНИЦА Лиге шампиона не тресе навијаче Црвене звезде као прошле сезоне. Као и против Олимпијакоса, на стадиону „Рајко Митић“ било је поново доста празних столица. Дошло је око 43.000 навијача. На „западној“ трибини највише су штрчала црвена и бела седишта, а разлог лежи у скупим пакетима улазница. Ипак, атмосфера је била права, кореографија на северу врхунска.

Сем у првих пар минута Звездиног стихијског притиска, играчи Тотенхема су били ти који су стали на лопту и вештим додавањима контролисали дешавања на терену. Милојевићеви изабраници су одговорили згуснотом, позиционом поставком, а изненађење је било што су млади Петровић и искусни Јованчић гурнути у први план да се хватају у клинч са гостујућим чврстим везистима Ндембелеом и Дајером. Очигледна је била намера Звездиног тренера да сузи простор брзоногом Сону, као и нападачу Кејну. Та тактика је била добра, али је трошила велику енергију у дфанзиви. Нешто опрезнија игра њихових љубимаца није била по укусу навијача, па је у 16. минуту „север“ тражио да се крене у напад, нешто касније се заорило „Све бих дао ја за гол“. И замало да им се испуни ова жеља. Из те „сачекуше“ севнуо је страховит напад у 23. минуту. Павков је ишчачкао лопту својим дугим ногама и уз пар одбитака изашао сам у стопостотну шансу, скоро на пеналу, али је Газанига одбранио његов шут по земљи. Могао прошлогодишњи јунак много боље да реши ову ситуацију, испао је трагичар. Казна је брзо стигла.

Прва већа грешка опет је сурово кажњена. Душан Јованчић је био одлилан у маневру до 34. минута када се оклизнуо, изгубио лопту и направио брзу контру противнику. Џумбус је почео тако што је Кејн погодио стативу, па Сон пречку и када се појавио трачак наде да се Борјану насмејала срећа, из гужве је „изронио“ Ло Селсо послао лопту у мрежу – 0:1.

Оно што је Тотенхему ушло, није Звезди у пресликаној ситуацији. У 43. минуту Холанђанин Ла Пара се одлично убацио и шутирао, погодио стативу, па се лопта одбила од дефанзивца Тотенхема Санчеза у пречку. Ништа од изједначења.

Оно је мопгло да се деси у 49. минуту, да су се Павков, Гарсија и Марин боље споразумели у ситуацији три на два.

Сваку наду да нешто може да се извуче из ове зтакмице, угасио је Кореанац Сон. За четири минута два пута је прозујао кроз Звездину одбрану и два пута савладао немоћног Борјана.

Без повређеног Павкова, Тотенхем је искористио што у финишу има играча више и дотукао Београђане још једним голом резервисте Ериксена

Најватренији навијачи Црвене звезде су на крају утакмице песмом и подршком испратили играче са стадиона.

СЕЋАЊЕ НА БУЊУ

КАО у Лондону пре две недеље и вечерас је одата почаст легенди Горану Буњевчевићу, некадашњем играчу оба клуба кој је преминуо прошле године у 46. Подсећање на Буњу било још спонтаније ни срдачније, на полувремену су евоциране успомене речима Дејана Станковића, а север је после тога запевао „Један је Буња капитен“.

СТРЕЛЦИ: Ло Делсо у 34, Сон у 57, 61.и Ериксен у 85. минуту за Тотенхе. Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 42.831. Судија: Карлос Дел Серо Гранде (Шпанија).

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 6 – Гобељић 5 (од 46. Жандер 5), Милуновић 5, Дегенек 5, Родић 5 – Петровић 5, Јованчић 5 (од 61. Кањас 5) – Гарсија 5 (од 68. Боаћи -), Ла Пара 5,5, Марин 5 – Павков 5.

ТОТЕНХЕМ: Газанига 7 – Фојт 7, Санчез 7, Роуз 7 – Дајер 7, Ло Селсо 7 (од 86. Скип -), Ндомбеле 7 – Али 7 (од 61. Ериксен 7), Сисоко 7 – Сон 8 (од 75. Сесењон -), Кејн 7.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Сон (Тотенхем).