Фудбалери Партизана направили су одличну увертиру за четвртак и гостовање Манчестер јунајтеду.

Црно-бели су у дербију 15. кола Суперлиге Србије на свом стадиону савладали Војводину 4:0 (2:0), уз два гола Бирбаса Натха, бомбу Саше Здјелара и "лепотицу" Умара Садика, који је поготком крунисао своју одличну партију, пошто је претходно остварио две асистенције.

13:07 - САСТАВИ

Партизан: Стојковић, Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић, Здјелар, Шћекић, Ф. Стевановић, Натхо, Асано, Садик.

Војводина: Роцков, Веселиновић, Ђурић, Саничанин, Деватак, Дринчић, Ђуришић, Ђуричин, Бојић, Езе, Матић.

14:05 - ПОЧЕО МЕЧ

Почео је меч у Хумској. Атмосфера на стадиону, па ни бројност публике, не говори да се ради о дербију кола и утакмици два тима који су у блиској  прошлости играли утакмице са пуно тензије.

14:07 - ПРВИ ПРЕТИ ПАРТИЗАН

Први покушај имали су фудбалери Партизана. Асано је шутирао са дведесетак метара по земљи, али је Роцков успео да ухвати лопту. Прошло је 15 минута утакмице, али осим покушаја Јапанца није било никаквих узбуђења. Игра се углавном на средини терена и прилично неповезано.

14:19 - ЖУТИ КАРТОН ЗА ЂУРИШИЋА

Први жути картон на мечу добио је Марко Ђуришић, због прекршаја над Натхом у 18. минуту. У 23. минуту "пожутео" је и Александра Шћекић.

14:26 - "ЗАКУВАЛО СЕ" У ХУМСКОЈ

У 24. минуту се "закувало" у Хумској. Садик је добио лопту у празан простор на средини терена, кренуо је сам га голу Новосађана, али га је пред казненим простором сустигао Ђуришић и клизећим стартом зауставио нападача Партизана. Комплетна клупа са резервним играчима и стручни штаб су жестоко протествовали, јер су сматрали да је био прекршај, али је судија пустио да се игра настави. Потом је и Остојић добио жути картон због приговора.

14:30 - ГОООЛ - ПАРТИЗАН ВОДИ

Партизан је повео голом Натха из пенала у 29. минуту. Црно-бели су профитирали из првог корнера. После центаршута из угла са леве стране, у дуелу су у висини пенала били Деветак и Остојић. Било је повлачења, а како се дуел водио одмах поред њега, судија Ђорђић је показао на белу тачку.

14:41 - РОЦКОВ УСПЕШНИЈИ ОД САДИКА

У 39. минуту поново прети Партизан. Садик је примио лопту у казненом простору, окренуо је дефанзивца Војводине који му је "био на леђима", и шутирао са седам, осам метара искоса по земљи, али је лопта била близу Роцкова, који је успео да интервенише.

14:45 - ГОООЛ - НАТХО ДУПЛИРАО ПРЕДНОСТ

Партизан је дуплирао предност у 43. минуту, стрелац је поново Натхо. Највећи део посла је одрадио Садик. Нападач Партизана је одлично прошао по десној страни, вратио је лопту на висину пенала, где је дотрчавао Израелац, којем није било тешко да лопту пласира у мрежу ривала.

14:49 - ПОЛУВРЕМЕ

Судија Милош Ђорђић одсвирао је крај првог полувремена чим је истекао 45. минут.

15:05 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме. Милошевић и Лалатовић нису ништа мењали у односу на почетак меча.

15:06 - ГОООЛ - БОМБА ЗДЈЕЛАРА

Партизан од 47. минута води 3:0, прелепим голом Саше Здјелара. Поново је у улози асистента био Садик. Високи нападач је с леве стране повукао лопту ка средини и оставио везисти црно-белих, који је, са 25 метара, шутирао из прве и погодио горњи десни угао гола Војводине.

15:17 - НАЈБОЉА ПРИЛИКА ЗА ВОЈВОДИНУ

У 58. минуту имали су Новосађани најбољу прилику. Неспретно је један од фудбалера Партизана вратио лопту ка Стојковићу са центра терена, голман црно-белих је истрчао али је закаснио, па га је Ђуричин обишао. Ипак, фудбалер Војводине је отишао превише искоса, па је уместо у голу, лопта завршила на спољном делу мреже.

15:27 - ОВАЦИЈЕ ЗА НАТХА, ТРОСТРУКА ИЗМЕНА ЛАЛАТОВИЋА

У 58. минуту прва измена у Партизану. Бирбас Натхо је уз велике аплаузе испраћен са терена, а место је уступио Суми. Три минута касније Лалатовић је направио троструку измену. Матић је место уступио Немањи Николићу, Ђуришића је заменио Топић, док је Гемовић ушао у игру уместо Езеа.

15:28 - ГОООЛ - САДИК

После две асистенције, Садик је и затресао мрежу Војводине у 68. минуту. Нападач Партизан је све сам урадио, финтом је на ивици казненог простора избацио ривала из игре и онда, са 15 метара, искоса са леве стране, погодио малу мрежу у супротном углу гола Роцкова.

15:37 - ДРИНЧИЋ ПРЕТИ ИЗ ПРЕКИДА

Дринчић је у 76. минуту шутирао из слободног ударца, гађао је горњи десни угао Стојковићевог гола, али је чувар мреже Партизана успео да интервенише и лопту пошаље у корнер.

15:37 - ИВАНОВИЋ И ПАВЛОВИЋ НА ТЕРЕНУ

Садик је у 73. изведен из игре уз овације са трибина, на терену је Ђорђе Ивановић. Четири минута касније, Лазар Павловић је заменио Шћекића.

15:48 - КРАЈ УТАКМИЦЕ

Утакмица је завршена победом Партизана 4:0.