Много буре у последњем мечу 9. кола Серије А. Фиорентина је угостила Лацио, а утакмицу је, уз много тензија, припао гостујућем тиму резултатом 2:1 голом Ћира Имобилеа у 89. минуту.

Пораз је најтеже пао француском ветерану Франку Риберију, који је био незадовољан током целог меча, а све је кулминирало када је судија Марко Гуида свирао крај.

Први пут бивши играч Бајерна се наљутио у 75. минуту, када га је заменио Вићенцо Монтела. Незадовољно је махао главом, потом није желео ни да се поздрави са тренером, да би када је сео на клупу за резерве напао Монтелине помоћнике тражећи објашњење због чега је замењен.

А све је ескалирало на крају меча. Рибери се са клупе придружио саиграчима који су приговарали арбитрима, ходао уз једног од Гуидиних помоћника и ударио га руком по грудима.

На снимку који се појавио види се како Рибери насрће и жустро одгурује судију, то је двапут урадио, али оно што се не види је и судијин одговор, односно црвени картон Французу у тунелу после меча.