ЛОША УВЕРТИРА ЗА МАНЧЕСТЕР: Партизан поражен у Лучанима (ВИДЕО)

З. ЋОРОВИЋ

19. 10. 2019. у 17:02

Натхо на мечу у Лучанима Фото: ФК Партизан

Црно-бели су се испромашивали, пре свих Умар Садик, па је тако искусни голман Златко Зечевић остао несавладан. Гол одлуке дело Јовановића у 77. минуту
 "ВАЉАК" се заглавио у Лучанима и покварио расположење својим навијачим пред долазак Манчестер јунајтеда у четвртак. Промашаје Садика и безидејну игру у нападу сурово је казнио Лазар Јовановић, јунак највећег изненађења 12. кола Суперлиге: Младост - Партизан 1:0 (0:0).

Прекинута је серија црно-белих од пет везаних трујумфа у гостима, и то у Драгачеву, где нису доживели пораз скоро две деценије. Дуго су се мучили Милошевићеви изабраници да створе праву шансу, а када су то урадили, нису успели да је претворе у вођство. У 65. минуту, "џокер" Сума је одлично проиграо Садика, а Партизанов нападач је, као много пута до сада, прво направио један одличан потез, да би онда, када је било најважније, уследила слаба завршница.

Окретним дриблингом, Садик се ослободио чувара и створио себи зицер. Очекивала се лака егзекуција, али је вижљасти центарфор лоше пуцао, тако да га је голман домаћих Зечевић прочитао. Слично се десило и у 80. минуту - Садик се одлично заградио, ослободио себи простор, и могао је да бира где ће да шутира са петнаестак метара, али је дозволио да га Зечевић опет надмудри.

Вероватно је овај промашај "појео" све живце тренеру Милошевићу, па је ускоро заменио најистуренијег шпица, иако је био најопаснији играч. Сигурно ће морати са њим још много да ради на томе да поправи реализацију, да постане убојитији. Умар је до сада на осам првенствених утакмица постигао пет погодака, у Европи још три, али је због његових промашаја Партизан остао без бодова. На суботњем мечу заказали су и остали "легионари" црно-белих, Јапанац Асано је готово био неприметан, без правог продора, а подбацио је и Изтраелац Натхо.

Домаћин се умешно бранио и стрпљиво чекао своју прилику. Из прве је дошао до поготка, Лековић је у 77. минуту одлично центрирао и пронашао Јовановића. Уследио је ударац главом, лопта је била "врућа" за Стевановића, голмана црно-белих на овом мечу, само је успео да је одбије, па је на њу је натрчао Јовановић и послао је у мрежу.

Није Партизан заслужио да изгуби утакмицу, без обзира на то што су му напади били млаки и јалови. У 86. минуту велику прилику је пропустио и Ивановић, пошто је са неколико метара гађао поред стативе. Ни у судијској надокнади од седам минута црно-бели нису умели да нађу пут до Зечевићеве мреже, и сада, упркос лепој победи у вечитом дербију, већ заостају седам бодова за Црвеном звездом, лидером на табели.

МЛАДОСТ - ПАРТИЗАН 1:0 (0:0)
СТРЕЛАЦ Јовановић у 77. минуту. Стадион у Лучанима. Гледалаца: 4.000. Судија: Новак Симовић (Ловћенац) 6.

МЛАДОСТ: Зечевић 7,5 - Андрић 7, И. Милошевић 7, Шатара 7, Лековић 7,5 - Б. Милошевић 7, Јовановић 7,5 (од 90. Танко -) - Павловић 7, Елиомар 7, Радивојевић 7 (од 83. Синђић -) - Одита 7.

ПАРТИЗАН: Стевановић 5,5 - Милетић 6, Остојић 6, Павловић 6, Урошевић 5,5 - Здјелар 5,5 (од 63. Сума 6,5), Шћекић - Тошић 6, Натхо 5,5, Асано 5 (од 72. Лакчевић -) - Садик 5,5 (од 82. Ивановић -).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Лазар Јовановић (Младост)