Фудбалска репрезентација Италије победила је данас у Јеревану селекцију Јерменије са 3:1, у квалификацијама за Европско првенство 2020.

Италија је прва на табели Групе Ј са максималних 15 бодова, док је Јерменија тренутно трећа са шест освојених бодова.

Јерменија је повела у 11. минуту голом Александра Карапетјана, да би у 28. минуту изједначење Италији донео Андреа Белоти.

Домаћа селекција је у финишу првог полувремена остала са играчем мање на терену пошто је Карапетјан зарадио други жути картон. Без обзира на то, Јерменија се држала све до 77. минута када је Лоренцо Пелегрини довео Италију у вођство.

Тачку на овај меч ставио је Белоти само три минута касније.

Касније вечерас се у Групи Ј састају и Финска - Грчка, односно Босна и Херцеговина - Лихтенштајн.