ЧЕТВОРКА ПО МЕРИ ШАМПИОНА: Звезда убедљиво савладала Младост у првом мечу полуфинала Купа Србије

З. ЋОРОВИЋ

16. 04. 2019. у 18:55

Фудбалери Црвене звезде савладали су данас Младост из Лучана 4:1 (1:0) у првом мечу полуфинала Купа Србије и скоро обезбедили пласман у финале

Дејан Јовељић фото М.Вукадиновић

ЧЕТВОРКА за миран реванш. Црвена звезда је у првом мечу полуфинала Купа Србије убедљиво савладала Младост и неће имати тежак задатак да одбрани три гола предности 15. маја у Лучанима - 4:1 (1:0). Аларм се код великог фаворита упалио када је Младост у 53. минуту дошла до изједначења. Звезда је после тога кренула у велику офанзиву и брзо дошла до резултата који је прижељкивала.

На овом мечу су Чаушић и Вулић добили прилику у везном реду, Гобељић на десном беку. Бабић је са Милиновићем чинио штоперски тандем док су у шпиц истурени Јовељић и Павков. Два најјача адута у тиму Владана Милојевића опет су били Марин и Бен.

Упркос споријем почетку, домаћин је и остварио оно што је наумио. Звезда је до раног вођства стигла из прве праве прилике и већ је у 12. минуту отворила Лучанце. Све је кренуло од Родићевог аута, доброг пријема Павкова и додавања до Јовељића, а млади нападач је успео да превари Шатару, изађе сам испред голмана Зечевића и лагано га матира -1:0. Ово је био његов 8. погодак у сезоне, трећи у најмасвнијем такмичењу, плус пет у Суперлиги.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Звезда - Младост 4:1

СЛАБА ПОСЕТА ПОБЕДОНОСНА серија и одличне игре Црвене звезде очигледно су размазиле њене навијаче. Присталице шампиона су и јуче заказале, само их је око три хиљаде дошло на „Маракану“, а оправдање за овако слабу посету не може да буде ни то што је био радни дан. Само је „север“ био солидно попуњен и распеван, док су „запад“ и „исток“ зјапили празни.

Жесток притисак , али црвено-бели нису успели до краја првог дела да дуплирају предност иако су створили неколико добрих прилика. Бабић је у 27. минуту имао два добра покушаја, у финишу је Јовељић је са петнаестак метара шутирао преко гола.

Гости су се добро скупили испред свог шеснаестерца и у другом полувремену, Чинило се да их само занима да сачувају свој гол. То је била замка. У 53. минуту из брзе контре добро су продрмали успаване дефанзвце домаћих. По десном крилу Јовановић је претрчао Милуновића и упослио Димића за изненађујућих 1:1.

Изједначење је пало на Звездине играче као кофа хладне воде . Буђење је било експресно, у 56. Милуновић се искупио за слабију реакцију голом главом после центаршута Марина – 2:1. Младост узвраћа, па у 59. Јовановић пропушта чист зицер за ново изједначење. Казна је жестока и експресна. Прво Павков, а касније и резервиста Вулић постижу још два гола за великих 4:1.

Ц. ЗВЕЗДА – МЛАДОСТ 4:1 (1:0)

СТРЕЛЦИ: Јовељић у 12, Милуновић у 56, Павков у 60, Иванић у 68. за Црвену звезду, а Димић у 53. за Младост. Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 3.183. Судија: Бојан Николић (Крагујевац) 7.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 7 – Гобељић 7, Милуновић 7, Бабић 7, Родић 7 – Бен 7, Чаушић 7, Вулић 7 (од 64. Иванић 7), Марин 7,5 (од 77. Симић -) – Павков 7,5 (од 73. Вукановић -), Јовељић 7,5.

МЛАДОСТ: Зечевић 6 – Пешић 6 (од 67. П. Јовановић -), Милошевић 6, Шатара 6, Синђић 6, Јевремовић 6, Ристић 6, Маркоски 6 (од 80. Селенић -), Павловић 6 (од 46. Тешић 6), Димић 6,5, Л. Јовановић 7.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Милан Павков