ПРЕПОРУЧИО СЕ И ПАВКОВ: Звезда победила Спартак и остала на челу табеле Суперлиге

С. Илијоски

12. 08. 2018. у 20:55

Стамени нападач са два гола наметнуо се тренеру Милојевићу можда и за меч у Трнави

Милан Павков фото: М. Вукадиновић

ЦРВЕНА звезда је са резервном поставом победила очекивано уморни Спартак ЖК на стадиону „Рајко Митић“ 3:0 (1:0), у мечу који ће се брзо заборавити, али који је практично сам решио Милан Павков. Стасити и заборављени нападач се на овом мечу препоручио тренеру Владану Милојевићу можда и као решење за реванш меч против Спартака у Трнави у уторак, не само головима, већ кретањем и игром. Добијао је дуеле, чувао лопту, асистирао, ни из чега дао два гола.

Да није било инспирације Павкова у 41. минуту слободно би могло да се каже да је Црвена звезда бацила прво полувреме низ ветар. Високи нападач је други пут у тих углавном безидејних првих 45 минута узео ствар у своје руке, ослободио се финтом Ракића и са 17 метара изненадио голмана Лучића. Без енергије, пресинга, трчања, ритма и идеја везних играча, пре свих Милијаша и Мелега, црвено-бели су тешко долазили до гола добро организованих Суботичана. Мелег је само у 24. Минуту показао класу, а Јевтовић је из чисте ситуације погодио стативу. Борбени Павков наместио је Срнићу зицер али је изостала реализација. Спартак је вребао прилику из контри и прекида, после корнера Текијашки је остао сам на седам метара али је шутирао поред гола.

Копи пејст и у наставку. Ништа до 68. Минута а онда је Хајдин бацио аут, Милан Павков у сендвичу из петерца главом је послао лопту преко Лучића у мрежу. Није могло једноставније. "Голубови" су се ту приземљили, Звезда је у лаком ритму тражила и трећи гол а Мелег и Срнић су пропустили одличне прилике, али је на крају погодио Бабић.

СУТРА ЗА ТРНАВУ
ЦРВЕНА звезда сутра путује за Словачку где ће у уторак од 20.30 (тв Арена 1) одиграти реванш меч 3. Кола квалификација за Лигу шампиона против Спартака.
Словаке због београдских 1:1 тресе права грозница, стадион је расподат јуче за неколико сати али ни играчи српског првака неће бити без подршке.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СПАРТАК 3:0 (1:0)
СТРЕЛЦИ: Павков у 41. и 69. минуту и Бабић у 90+3. Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: 5.278. Судија: Ненад Ђокић (Ужице) 6,5.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић - - Гобељић 6,5, Сумаила 6,5 (од 63. Дегенек -), Бабић 7, Хајдин 6 - Јованчић 6 (од 46. Јовичић 7), Милијаш 6 (од 58. Симић 6,5) - Јевтовић 6, Мелег 6, Срнић 6,5 - Павков 7,5.
СПАРТАК ЖК: Лучић 5,5 - Текијашки 6, Ћаласан 6, Ракић 5,5, Милошевић 6 - Марчић 6 (од 80. Дунђерски -), Чоу 5,5 - Афум 5 (од 72. Шормаз -), Торбица 5,5, Вукчевић 6,5 - Ђенић 5 (од 46. Шимура 6).
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Милан Павков (Ц. Звезда)