Киша у Јакову и киша голова у мрежи Андоре! Неке ствари у европском фудбалу ипак се знају у кадетској конкуренцији. Репрезентативци Србије оправдали су данас улогу фаворита на премијери првог круга квалификација за првенство Европе убедљивом победом против гостију из Андоре - 5:0 (3:0).

Изабраници Бранислава Николића су у 80 минута меча били доминантан ривал, а цео посао завршен је већ у првом полувремену, када су Страхиња Каришић и двоструки стрелац Лука Јовић отклонили сваку сумњу у коначни исход. Јовић је био и асистент код водећег поготка, па са правом носи епитет најбољег играча меча.

Посао су до краја завршили прелепим акцијама Иван Шапоњић, резервиста Борко Дуроњић и Милош Златковић голом са беле тачке. Наравно, ослушкивао се и ток догађаја са Врачара у којем је Грчка савладала Естонију са 3:1, па је јасно да ћемо са овом селекцијом водити борбу за врх табеле квалификационе Групе 6.

СРБИЈА - АНДОРА 6:0
СТРЕЛЦИ: Каришић у 10, Јовић у 27. и 32, Шапоњић у 51, Дуроњић у 70. и Златковић у 80. минуту (из једанаестерца). Стадион Срема у Јакову. Гледалаца: Судија: Мервин Смит (Северна Ирска).
СРБИЈА: Милинковић -Савић - Мијаиловић, Гудељ, Стојановић, Златковић - Зличић (од 65. Ивановић), Главчић, Јанковић, Шапоњић - Јовић (од 64. Дуроњић), Каришић (од 71. Рангелов).
АНДОРА: Пинто - Рамирез (од 53. Цервос), Макаљаеш, Лјовера, Карамес - Нугера, Гонзалес, Алварез, Пења, Родригез (53. Алфаја) - Мартинез (од 25. Фернандез).