DVORANA “Pionir”. Gledalaca: 4.815 Sudije: Belošević (Beograd), Jovčić (Beograd) i Maričić (Kraljevo).
PARTIZAN: Tepić 6 (bacanja 0-2), Milošević, Rašić 8 (bacanja 0-2), Tripković 9 (bacanja 1-2), Veličković 15 (bacanja 3-4, za dva 3-3, za tri 2-3, 7 skokova), Lazmi 3 (za dva 0-4, 9 skokova, 3 blokade), Aleksić, Vitkovac 4, Božić 3, Rakočević (bacanja 1-4, 5 skokova), Veseli 12 (6-6 za dva, 3 skoka, Vraneš 9 (bacanja 5-9, 2-2 za dva).
CRVENA ZVEZDA: Kešelj 6, Kikanović, Marković 2, Marinović 11 (bacanja 6-6, 1-3 za dva, 1-3 za tri), Nedović, Stević 4, Dragićević 10 (trojke 1-3), Milošević, Ovens 5, Štimac 17 (bacanja 1-4, za dva 8-17, za tri 0-2, 12 skokova), Bakić 3, Bjelica.
“Parni valjak” je poveo trku u trci za šampionskom titulom. Košarkaši Partizana su posle startne pozicije, osvojili i izuzetno važan poen i prišli korak bliže odbrani trona. Na startu finala plej-ofa u sredu uveče je u “Pioniru” pao večiti rival Crvena zvezda - 70:58 (17:16, 21:16, 15:16, 17:10). Novi sudar večitih zakazan je već za petak u 18 časova, kada će se u dvorani čuti uglavnom pesma Zvezdinih navijača.
Partizan je od starta važnog duela pokazao zašto je pre utakmice na papiru bio favorit. Posle potpuno izjednačene prve četvrtine, druga etapa donela je nadu pristalicama domaćina da će se radovati posle poslednjeg zvuka sirene. Inače, već posle 20 minuta je bilo jasno da će Partizan imati muku sa linije slobodnih bacanja, a u duelu sa nešto ozbiljnijim rivalom Vujoševiću i njegovoj ekipi sigurno bi se osvetio podatak da je promašeno čak 15 “penala” (15/30).
Mogao je Partizan mnogo mirnije da ode na veliki odmor, ali su Zvezdu u igri držali, pre svih, Štimac, Ovens, Marinović i Kešelj. Ipak, treća četvrtina bila je skoro krunski dokaz da je šampion i tokom ove sezone za klasu bolji od komšija iz susedne svlačionice.
Ipak, da i ovaj derbi ne protekne bez drame na parketu, pobrinuo se pre svega Partizan koji je u 28. minutu poveo sa 53:43 (prva dvocifrena prednost na utakmici), ali u narednih 6:50 minuta nije ubacio koš iz igre. Zvezda je svoju šansu za potpuni preokret propustila kada je prišla na 54:50, dve trojke su završile na obruču, a Veličković i Rašić su uzastopnim trojkama (60:50) vratili “valjak” na stazu sa koje je moglo da se ode samo korak bliže tituli. Sve posle toga bilo je štednja vremena na strani domaćina, i gostujuće neuspešno jurenje brzih poena.
Već u petak na istom mestu isti rivali imaju novi sastanak. Partizan ima šansu za osvoji prvu meč loptu. Zvezda ima šansu da seriju učini neizvesnom.

POVREDA OVENSA
CRVENA zvezda je utakmicu počela bez povređenih Robertsa i Kovača, a u 23. minutu goste na derbiju zadesio je novi peh. Amerikanac Andre Ovens je napravio namernu ličnu grešku uz zakucavanje Vraneša, ali je pri tom povredio i skočni zglob desne noge.

KARTE NA “MARAKANI”
KOŠARKAŠKI klub Crvena zvezda saopštio je da karte za drugu utakmicu finala plej-ofa sa Partizanom, koja je na programu u petak (18.00), mogu da se kupe u četvrtak od 11.00 do 17.00 na blagajni “Marakane”. Cena ulaznice za tribine je 200 dinara, za parter 500, a jedan kupac može da kupi najviše četiri karte.